Wykładowcy praktycy biznesu

W naszej Uczelni 55% wykładowców to praktycy biznesu – dyrektorzy i prezesi największych przedsiębiorstw w Polsce, właściciele firm consultingowych i reklamowych, a także radcy prawni, sędziowie i pracownicy urzędów oraz banków.

Poznaj naszych Wykładowców Praktyków:

 

 

 

 

 

 

Bartłomiej Andrusiewicz

Mocno zmotywowany menadżer z 15-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i budowania portfolio firm, w tym strategii, zarządzania projektami, sprzedaży i rozwoju biznesu.
Inicjator wielu przedsięwzięć biznesowych, który buduje i prowadzi zespoły i firmy, spełniające i przekraczające swoje cele. W sposób unikalny łączy doświadczenia z zarzadzania instytucjami publicznymi z przywództwem w najbardziej efektywnych organizacjach biznesowych.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Wiceprezes
  REC Global (jedna z najbardziej innowacyjnych i nagradzany polskich firm informatycznych), 2013 – obecnie
 • Członek Rady Nadzorczej
  Convention Bureau Wrocław, 2011-2013
 • Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny
  Hala Stulecia - Obiekt Światowego dziedzictwa UNESCO, 2011-2013
 • Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny
  Wrocławski Park Wodny, 2009-2011
 • Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami
  Nokia Networks Center, 2004-2009
 • Kierownik Działu Zarządzania Projektami
  Siemens Software Development Center
  2005-2007
 • Project Manager
  Siemens Software Development Center, 2002-2004
 • Szef integracji projektów
  Siemens Software Development Center, 2000-2002

Certyfikaty:

 • PMI Award
 • Helsinki School of Economics
  Executive MBA, Master of Business Administration and Management, General, 2005- 2007
 • The George Washington University - School of Business Advance Master’s Certificate in Project Management, 2003- 2007

Wykształcenie:

 • Canadian International Management Institute
  Strategic Leadership Academy, 2008-2009
 • Politechnika Wrocławska 2003

 

 

 

 

Adam Baśkiewicz

Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania. W branży FMCG od przeszło 20 lat. Karierę zawodową zaczynał w firmie Fabryka Kosmetyków Pollena-Lechia S.A. W latach 1998-2008 w firmie Beiersdorf-Lechia S.A.  zajmował się m.in., planowaniem kosztów remontów i części zamiennych w Dziale Utrzymania Ruchu, następnie jako Proces Technology Leader zarządzał procesem pakowania i projektami inwestycyjnymi związanymi z wprowadzaniem nowych wyrobów na liniach produkcyjnych. Od roku 2009 zajmując stanowisko Menagera Operacyjnego w Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. producenta między innymi kosmetyków NIVEA i Eucerin rozpoczął wdrażanie systemu TPM jako pierwszy zakład w koncernie Beiersdorf AG. W 2012 został Dyrektorem Zakładu w Obornikach Wielkopolskich i był również odpowiedzialny za wdrożenie Lean Manufacturing w Grupie CEDC, produkującej m.in. takie marki jak Bols, Soplica, Absolwent i Żubrówka. W 2014 roku rozpoczął pracę jako Lena Manufacturing Manager w firmie Wrigley Poland i był odpowiedzialny za koordynację procesu lean w fabryce w Poznaniu oraz trenerem „Problem solving” i „FMOS – Factory Mars Operations System” - MARS University w Europie. Swoje doświadczenie w zakresie lean manufacturing zdobywał w Stanach Zjednoczonych i Europie współpracując i szkoląc się w firmach Solving Efeso, Coriolis Limited. Obecnie Dyrektor Generalny Grupy Foliarex sp. z o.o. i właściciel firmy AB Lean Concept. Konsultant, trener i wykładowca z zakresu Lean współpracujący z Katedrą Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Pracował jako konsultant i trener dla kilkunastu zakładów, m. in. : Grupa Azoty, Primavera, VW, Stora Enso Poland S.A., Doellken, NGK Ceramics, TRW, Donako, LEK S.A., INEA. Autor wielu arykółów o tematyce Lean w takich czasopismach jak: „Production Manager", „Służba Utrzymania Ruchu”, „KAIZEN”.

Agnieszka Baśkiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Zarzadzania i Ekonomiki Usług. Wykfalifikowany Specjalista ds. Obsługi Klienta. Swoje 15 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi klienta zdobywała min w Grupie CSV dostawcy kompleksowych technologii lakierniczych i produktów wiodących marek jak RM BASF, Glasurit, GOLD CAR a także niezawodnego partnera warsztatów lakierniczych w Polsce; w Grupie Saint-Gobain znanej m.in. z marek takich jak Isover, Weber, Glassolutions; w GlaxoSmithKline brytyjskim koncernie farmaceutycznym.
Wiedzę z zakresu profesjonalnej obsługi klienta zdobywała na szkoleniach organizowanych przez Uniwersytet Saint-Gobain. W ostatnich latach uczestniczyła w rozwoju Działu Obsługi Klienta w GSK będąc liderem projektów dotyczących wdrożenia narzędzi Lean takich jak: KPI, Visual Management, Comm Cell. Współtwórca warsztatów Customer Engagement w GSK, czyli ciągłego doskonalenia w Obsłudze Klienta. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu Standardów profesjonalnej obsługi klienta przez telefon, Sprzedaży w obsłudze klienta, Efektywnej pracy w zespole.

 

 

 

Wiesław Biernacki

Prezes Zarządu Beiersdorf Manufacturing Poznań sp. z o.o. polskiej filii producenta wiodących marek kosmetycznych NIVEA i EUCREIN. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, studiów MBA na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Cranfield University. Ostatnie 20 lat to doświadczenia w firmach produkcyjnych wielkich marek Pepsi i NIVEA zaczynając od lidera linii produkcyjnej po stanowisko szefa firmy. Zamiłowanie - praca z ludźmi i tworzenie wartości. 

 

Doświadczenie zawodowe:

 • General Manager
  Beiersdorf Manufacturing Poznan, styczeń 2009 – obecnie
 • Supply Chain Director
  Beiersdorf - NIVEA Polska, 2004 – grudzień 2008
 • Manufacturing Director
  Beiersdorf, 2002 – 2004
 • Production Manager
  Beiersdorf, listopad 2000 – 2002
 • Production Manager
  PepsiCo, 1998 – listopad 2000
 • Shift Leader
  PepsiCo, kwiecień 1996 – 1998
 • Owner Tax Advisor
  BHU Biuro Podatkowe RW Biernaccy, 1992 – 1997

Wykształcenie:

 • Europa-Universität Viadrina Frankfurt (Oder)
  MBA, Management for Central and EAstern Europe, 2003 – 2004
 • Poznan University of Technology
  Master of Science, Chemical Technology, 1981 – 1987

 

 

 

 

Tomasz Boruch

 

Doświadczenie zawodowe:

 • PGE Systemy S.A.
  Head of ERP Department, 2016 – obecnie
 • ERGON Poland Sp. z o.o, FAELBUD Lublin Sp. z o.o.
  Commercial Director, 2013-2016
 • Orange Polska
  Sales Operations Department Director, 2010-2011
 • Telekomunikacja Polska
  Sales Support and Operations Director, 2006-2009
 • Telekomunikacja Polska
  Department Director, 2007-2009
 • Orange - France Telecom Group
  Sales Support Director, 2006-2009
 • TP Group, Telekomunikacja Polska
  Sales Support Director, 2005-2006

Wykształcenie:

 • Kozminski Academy
  MBA, Business management, 2009-2010
 • The George Washington University - School of Business and Public Management
  Master, Project Management, 2003
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  Inżynier,  Telecommunication networks, 2000-2001
 • Politechnika Śląska w Gliwicach
  mgr inż., Automatics and Robotics, 1991-1996

 

 

 

 

 

Artur Brzęczkowski

Od 2010 roku aktywnie uczestniczy w budowaniu polskiego e-commerce. Swoją karierę zawodową rozpoczął jednak od pracy w radio, w którym spędził kilka lat m.in. jako dyrektor programowy Radia Złote Przeboje. Po przejściu w online przez 13 lat związany był z Grupą Allegro. Budował i kreował markę aukcji internetowych w Polsce, współtworzył pierwsze ogłoszenia motoryzacyjne otoMoto, nieruchomości otoDom a po pojawieniu się w grupie Szerloka zmianę nazwy i aktywną strategię budowania marki w sieci dla Tablica.pl (obecnie OLX). Jego działania w Grupie Allegro związane były przede wszystkim z pozyskiwaniem sprzedawców, kupujących, zwiększeniem poziomu zawieranych transakcji oraz budowaniem znajomości i siły marki Allegro w świadomości użytkowników. Aktywnie współpracował z oddziałami na Ukrainie, w Czechach i na Węgrzech, współtworząc Centrum Kompetencji (performance marketing) oraz dedykowanego  Allegro programu partnerskiego. Razem z zespołem stworzył m.in.: aukcje WOŚP, programy i projekty edukacyjne dedykowane Sprzedawcom. Organizował jedne z największych w Polsce konferencji kierowanych do społeczności Allegro (Spotkania Allegro). Współpracował z PayU, Payback, Onetem, WP, Gazetą i wieloma innymi serwisami tematycznymi. Po ukończeniu przygody z Allegro, w 2013 roku rozpoczął pracę dla największej internetowej finansowo-pożyczkowej firmy na Wyspach - wonga.com. W między czasie współtworzył m.in. 2 startupy: Markoporto (klub zakupowy) oraz Motsy (serwis dedykowany zakupowi aut nowych i używanych od dealera). Aktualnie pracuje w Digination, spółce zajmującej się między innymi kreowaniem menadżerów sportowych: Fantasy Liga, Bundesmajster czy Ustaw Ligę oraz performance marketingiem. Z wykształcenia jest chemikiem, ukończył Chemiczną Technologię Drewna na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Prywatnie fascynuje się fotografią (www.faktoria.pl), literaturą i filmem.

 

Jacek Czerwonka

W połowie stycznia br. na stanowisko prezesa zarządu Ramboll Polska Sp. z o.o. powołany został Jacek Czerwonka.

Jacek Czerwonka jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Ponadto ukończył studia MBA prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Managerów i Rotterdam School of Management.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej Jacek Czerwonka był m.in. dyrektorem Segmentu Energetyka w Polimeksie Mostostalu, a po jego przekształceniu w niezależną spółkę Polimex Energetyka objął stanowisko prezesa. Pełnił także funkcję wiceprezesa spółki Polimex-Mostostal. Wcześniej przez 19 lat pracował w ABB/Alstom Power w Polsce, pod koniec tego okresu na stanowisku Dyrektora Zakładu Systemów Ochrony Środowiska.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży energetycznej Jacek Czerwonka jest znakomicie przygotowany do zarządzania działalnością Ramboll w Polsce. Będzie kierował zespołem Ramboll w Warszawie, świadczącym usługi doradcze na potrzeby znaczących przedsięwzięć energetycznych w kraju i za granicą. Jacek Czerwonka zastąpił dotychczasowego prezesa Ramboll Polska, Krzysztofa Jaworskiego.

- Polski rynek charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem wzrostu w Europie, dużymi inwestycjami w odnowienie mocy energetycznych oraz rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w jego rozwoju oferując profesjonalne usługi doradcze Ramboll na polskim rynku - mówi Jacek Czerwonka.

http://www.ramboll.pl/news/rpl/new%20managing%20director

 

 

 

 

Blaze Goraj, PMP, IPMA-B, ITIL

Ekspert z międzynarodowym doświadczeniem biznesowym, pomagający budować nowoczesną kulturę zarządzania projektami w firmach. Specjalizuje się w konsultingu w zakresie zarządzania zwinnego (Agile), motywacji zespołów projektowych oraz budowania biur zarządzania projektami (PMO).

Jego kariera zawodowa to ponad 15 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach takich jak: Hewlett-Packard, Mondelez International, Electronic Data Systems gdzie budował i zarządzał zespołami kierowników programów i projektów obejmującymi region Europy Centralnej i Wschodniej. Był odpowiedzialny między innymi za portfel projektów outsourcingowy, który obejmował kontrakty o wartości powyżej $100.000.000 (budżet projektów wynosił ponad $10.000.000).

Certyfikowany trener zarządzania projektami z ramienia stowarzyszenia IPMA, posiada certyfikaty zawodowe z zarządzania projektami: PMP oraz IPMA-B. Biegle włada językiem angielskim i dostarcza konsulting również w tym języku. Asesor w międzynarodowym konkursie na najdoskonalej zarządzany projekt, odwiedził wiele krajów oceniając projekty w tym: Iran, Katar, Chiny.

Jego atutem jest energia z jaką pracuje z ludźmi oraz szczególne zaangażowanie w to co robi. Jest otwarty i przywiązuje szczególną uwagę do tego aby ciągle się rozwijać i dzięki temu dawać swoim klientom maksymalną wartość.

W czasie wolnym lubi w gronie przyjaciół pójść w góry. Kiedyś wspinał się po pionowych ścianach tatrzańskich szczytów, a teraz preferuje osobiste impresje podczas pokonywania szlaków w Sudetach. Poza tym pasjonuje się ruchem. Porywają go tańce latynoskie oraz solidna dawka treningu crossfitowego. Gdy czasem potrzebuje wytchnienia słucha muzyki filmowej i praktykuje mindfulness.

 

 

Adwokat Maksymilian Graś

Od prawie 10 lat jest ściśle związany z branżą paliwową, reprezentując koncesjonariuszy od najmniejszych, jednoosobowych, rodzinnych przedsiębiorstw, do pionowo zorganizowanych podmiotów o statusie koncernów, tak polskich jak i międzynarodowych. Współpracuje z nimi zarówno w zakresie bieżących spraw i problemów związanych z szeroko rozumianą działalnością paliwową, tworząc opinie, procedury, wytyczne i rekomendacje, jak i w zakresie relacji i prowadzenia sporów, w tym m. in. z Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, Prezesem Agencji Rezerw Materiałowych, Ministrem Energii, Urzędami Skarbowymi oraz Celnymi. Uczestniczy także w procesach sądowych. W tym dziesięcioletnim okresie był związany z Polską Izbą Paliw Płynnych, z którą nadal aktywnie współpracuje, uczestnicząc w jej pracach statutowych, w tym także w ramach większości procesów legislacyjnych (tak w Parlamencie jak i poszczególnych ministerstwach), dotykających branży paliw ciekłych.

Wiedzę teoretyczną zdobywał na uniwersytetach w Polsce (mgr prawa polskiego), Niemczech (LLB i LLM prawa niemieckiego) oraz Holandii. Karierę zawodową rozpoczął od pracy w kancelariach Merski w Poznaniu oraz Clifford & Chance w Warszawie. Obecnie związany na stałe z kancelarią prawną Kijewski, Graś sp. k. Wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W swej praktyce skupia się w głównej mierze na prawie cywilnym, handlowym, energetycznym, egzekucyjnym, administracyjnym oraz wekslowym. Włada biegle językiem angielskim i niemieckim.

Jest autorem szeregu artykułów o tematyce gospodarczej oraz energetycznej, na jego wypowiedzi powołują się liczne publikacje branżowe. Jest częstym gościem programów telewizyjnych.

 

 

 

 

Ewa Habryn-Chojnacka, doktor nauk prawnych, adwokat, stały mediator sądowy.

Od 2003 roku prowadzi praktykę adwokacką w ramach indywidualnej kancelarii adwokackiej. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. W ramach praktyki adwokackiej zajmuje się doradztwem i obsługą prawną przedsiębiorców indywidualnych, spółek prawa handlowego, państwowych osób prawnych i  jednostek samorządu terytorialnego. Adwokat wpisany na listę Urzędu do spraw Cudzoziemców.

Podstawowe pola działalności:

 • pomoc prawna w negocjowaniu umów, opracowywanie i konsultowanie projektów umów,
 • opracowywanie i przeprowadzanie przetargów publicznych w trybie Prawa zamówień publicznych, reprezentacja przedsiębiorców w postępowaniach przetargowych i postępowaniach odwoławczych, w tym również przed Krajową Izbą Odwoławczą,
 • windykacja należności,
 • prawo przewozowe i spedycyjne,
 • reprezentacja przed organami administracji publicznej w postępowaniach administracyjnych, w tym o wydanie decyzji środowiskowych, decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o pozwoleniu na budowę,
 • prawo rzeczowe, w tym doradztwo w sprawach dotyczących nieruchomości oraz służebności przesyłu,
 • ochrona praw cudzoziemców.

Od 2000 roku prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników samorządowych. Przewodnicząca Komisji do spraw Aplikacji Adwokackiej przy ORA w Poznaniu, Członek Komisji Egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej przy Ministrze Sprawiedliwości, Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, mediator zrzeszony w ramach Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej, członek Rady Reprezentacji Środowisk Współpracujących na rzecz Centrum Arbitrażu i Mediacji.

Od 2013 r. pełni funkcję Wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.

Autorka wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, współautorka programu prawniczego Lex Windykacje.

W wolnych chwilach realizuje swoje pasje, jeżdżąc na wyprawy terenowe i uczestnicząc w rajdach samochodowych jako kierowca i pilot z licencją RN.

Włada językiem angielskim, rosyjskim i niemieckim.

 

Krzysztof Hajdrowski

Innowacyjne technologie, smart city, strategie organizacji i zarządzanie projektami to główne tematy zainteresowań zawodowych. Inicjator departamentu zarządzania projektami w Enea Operator. Aktualnie jest szefem Biura Innowacji w Departamencie Strategii w trzeciej co do wielkości grupie energetycznej w Polsce – Enea S.A.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Kierownik Biura Innowacji i Nowych Technologii
  ENEA S.A., 2014 – obecnie
 • Kierownik Biura Strategii i Zarządzania Projektami
  ENEA Operator sp. z o.o., 2007-2014

Wykształcenie:

 • Politechnika Poznańska
  Doctor of Engineering (EngD) 1997-2001
 • Politechnika Poznańska
  Master of Science (MS), Elektroenergetyka, 1991-1995

 

 

 

Hanna Hanć

Ekonomista, konsultant z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami, doradztwa oraz zarządzania projektami (MBA, PMP), z dużym doświadczeniem w pracy na rzecz firm prowadzących procesy restrukturyzacji, głównie w wyniku prywatyzacji.

 

Posiada bogate doświadczenie zarządcze, także o charakterze międzynarodowym poprzez pracę w Hiszpanii, Argentynie, Luxemburgu i Rosji. Realizowała projekty, w takich branżach jak: gospodarka morska i transport międzynarodowy wraz z usługami turystycznymi, budownictwo drogowe, produkcja leków i substancji farmaceutycznych, sektor kreatywny oraz działalność „pro publico bono”.

 

Zaangażowana zawodowo na wyższych szczeblach zarządzania z Prokon Sp. z o.o., Grupa Polska Żegluga Morska, Unity Line Sp. z o.o., Grupa Komfort S.A., Grupa Polpharma S.A., Akademia Sztuki w Szczecinie, Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A.

 

Prowadzi samodzielną działalność gospodarczą nakierowaną na świadczenie usług w zakresie zarządzania projektami i portfelami projektów, zaangażowaną także w profesjonalne  projektowanie graficzne, innowacyjny marketing oraz działalności promocyjną.

 

Realizuje szkolenia z zakresu:

 • zarządzania projektami, zarządzania operacyjnego, przywództwa, pracy zespołowej i zasad komunikacji
 • definiowania i strukturyzacji procesów
 • wprowadzania systemów procesowego zarządzania projektami 

 

Posiada kwalifikacje Project Manager Professional przyznawane przez uznany Project Management Institute (licencja PMI nr 243214), w trybie ciągłym od 2005 roku.

 

 

 

 

Michał Kamiński

Absolwent i doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy i kadr WSAP w Łodzi. Certyfikowany księgowy, wykładowca i szkoleniowiec współpracujący z wieloma podmiotami, szkołami i uczelniami.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako nadzorca sądowy i asystent syndyka przy Sądzie Rejonowym w Legnicy specjalizując się w prawie upadłościowym i naprawczym. Obecnie zajmuje się doradztwem prawnym i finansowym.

Od 2016 roku zasiada w Radzie Społecznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

Prywatnie miłośnik wspinaczki, alpinista i założyciel grupy górskiej MAFADI. Klubu, którego celem jest realizacja m.in. projektu Korona Europy.

Obszar zawodowy:

 • Prawo cywilne
 • Prawo administracyjne
 • Prawo pracy

Praca naukowo-dydaktyczna:

 • Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu

Doświadczenie zawodowe:

 • Biuro Rachunkowe Łukasz Pływaczyk – doradca prawny,
 • Biuro rachunkowe Konsultant s.c. Anna Niedbała – doradca prawny,
 • F.H.U. BUD WEG – prawnik,
 • Kancelaria doradztwa gospodarczego MK – asystent syndyka,
 • Sąd Rejonowy w Legnicy – Nadzorca Sądowy.

 

Fryderyk Kriger

Radca prawny, specjalista od prawa ubezpieczeń oraz prawa korporacyjnego i gospodarczego. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w kancelariach radcowskich i adwokackich, w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego w Poznaniu, obsługując Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, a także obejmując stanowisko kuratora sądowego dla osób prawnych nieposiadających organów uprawnionych do ich reprezentacji. Jego kolejnym obszarem specjalizacji jest postępowanie egzekucyjne, w którym swoje doświadczenie nabył przy wieloletniej pracy w kancelarii komorniczej w Poznaniu. Ponadto reprezentuje klientów w sporach sądowych i arbitrażowych obejmujących problematykę prawa zobowiązań, w tym prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa pracy i prawa cywilnego, także na obszarze prawa prywatnego międzynarodowego.

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

 

Maciej Kubiak

Od 2010 zajmuje się głównie zarządzaniem zespołami specjalistów IT. W ostatnich latach związany ze szwajcarską firmą IMPAQ, kieruje działem Application Development składającym się z 70 specjalistów w obszarze tworzenia oprogramowania. W codziennej pracy skupia się głównie na zwinnym dostarczaniu oprogramowania dla dużych Klientów z branż ubezpieczeniowych, bankowych, sieci handlu detalicznego, telekomunikacyjnych i komunalnych głównie w Europie, ale także w takich lokalizacjach jak Australia czy Korea Południowa. Realizuje cele poprzez odpowiedzialność, dobrą współpracę z ludźmi, łamanie standardów, bliską współpracę z Klientami oraz podejmowanie ryzyka w celu osiągnięcia realnej innowacyjności.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Application Development Director
  IMPAQ sp. z o.o.

Certyfikaty:

 • Certified Scrum Master 2012, Scrum Alliance
 • Microsoft Certified Practicioner

Wykształcenie:

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  kierunek Matematyka i Informatyka, mgr. Informatyki UAM

 

Jakub Lesiński

Prezes zarządu spółki Thoriana sp z o.o., specjalizującej się w doradztwie biznesowym i realizacji projektów dla klientów korporacyjnych. Doświadczony menedżer i strategiczny doradca, certyfikowany kierownik programów/projektów (kilkanaście lat doświadczenia w obszarze IT, Telco/Media oraz Utilities), absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (1995), Advanced Master’s Certificate in Project Management, George Washington University, Black Belt Six Sigma.

Assesor projektów kandydujących do Nagrody IPMA Polish Project Excellence Award w 2010 i 2011. Członek Jury Nagrody w 2013.

Zarządzał ponad dwudziestoma projektami i programami w obszarach: wdrożeń informatycznych; definiowania i operacjonalizacji strategii biznesowej oraz IT; transformacji organizacji IT; definiowania i optymalizacji procesów biznesowych; budowy metodyk zarządzania projektami, programami i portfelami projektów. Budżety projektów/programów od 10KEUR-40MEUR. Realizował portfel sześćdziesięciu projektów SixSigma (łączne potwierdzone oszczędności ze zrealizowanych projektów w metodyce SixSigma to ponad 20 mln EUR).

Skoncentrowany na różnorodnych aspektach przywództwa i skutecznego zarządzania, przede wszystkim w obszarze realizacji złożonych projektów i programów. Zarządzał zespołami od trzech do ponad czterystu osób. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i transformacją organizacji (zwłaszcza w obszarze IT) oraz umożliwianiu rozwoju biznesu poprzez wdrożenia nowych produktów i usług. Koncentruje się na doradztwie oraz realizacji wdrożeń systemów informatycznych, rozwiązań innowacyjnych oraz systemów poprawy efektywności pracy w dużych przedsiębiorstwach.

Prowadził projekty dla Telekomunikacji Polskiej, Polkomtel, Energa SA, Aviva, Inea SA, ITI Neovision, Europ-Assistance, Metrona, Abb, . Prowadził szkolenia dla Ministerstwa Gospodarki, Volvo Trucks, Franke Foodservice systems, Carrywater Consulting, Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, PKO Leasing. Był doradcą i pełnił role eksperckie w projektach dla Poczty Polskiej, HFC Systems, WIX Filtron, Wienerberger, Siemens, BSH, PGNiG, ABB.

Aktywnie uczestniczy jako prelegent i prowadzący panele dyskusyjne w konferencjach dotyczących zarządzania projektami.   

 

 

 

Alicja Malewicz-Pełczyńska

Doktor nauk ekonomicznych, specjalista z zakresu marketingu i PR, kierownik projektów strategicznych, w tym budujących relacje ze społecznościami biznesowymi. Zainteresowania zawodowe to zagadnienia związane z praktycznym wykorzystaniem mieszanki promocyjnej w procesie komunikacji marketingowej - z akcentem na public relations, komunikację on-line oraz zasady i techniki kształtowania pożądanych relacji między poszczególnymi ogniwami kanału dystrybucji – marketing relacji, marketing na rynku B2B. Poza praktyką gospodarczą wykładowca na uczelniach wyższych - UAM, Politechnika Poznańska, WSHM Milenium w Gnieźnie. W życiu prywatnym od 10 lat maratończyk.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Solaris Bus & Coach S.A. - dyrektor działu marketingu i PR
 • Herlitz Sp. z o. o. - kierownik działu marketingu odpowiedzialny za marki Herlitz i Pelikan
 • Wydawnictwo Wiedza i Praktyka - autor i recenzent publikacji z zakresu praktycznych aspektów wykorzystania narzędzi mieszanki promocyjnej
 • Elektromis Poznańska Szkoła Handlu w Poznaniu - pełnomocnik dyrektora ds. marketingu

 

Praca naukowo-dydaktyczna:

 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Promocji i Reklamy
 • Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menadżerska Milenium w Gnieźnie - starszy wykładowca
 • Politechnika Poznańska - adiunkt w Zakładzie Nauk Ekonomicznych

 

 

 

Magdalena Mazik-Gorzelańczyk

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Po studiach została koordynatorką projektów międzynarodowych w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży „Mikuszewo”. Do dnia dzisiejszego pozostaje na stanowiskach kierowniczych zarządzając dużymi projektami międzynarodowymi. Trenerka i wykładowca w zakresie współpracy sieci ponadsektorowych na rynku pracy, systemów edukacji, komunikacji międzykulturowej, zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy. Autorka wielu opracowań i publikacji.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Bildungsnetzwerk Magdeburg gGmbH
  ekspert ds. projektów międzynarodowych, 2016-obecnie
 • Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego we Wrocławiu, 2007-obecnie
  kierownik projektów i prezes
 • RAG Bildung GmbH
  koordynatorka projektów polsko-niemieckich, 2005-2007
 • Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży „Mikuszewo”
  koordynatorka projektów międzynarodowych, 2000-2005

Praca naukowo-dydaktyczna:

 • Dolnośląska Szkoła Wyższa, 2009-obecnie
  nauczyciel akademicki

Certyfikaty:

 • Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
  „Psychologia w pracy trenera. Wystąpienia publiczne i umiejętności retoryczne jako narzędzia pracy trenera”
 • Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
  „Doskonalenie umiejętności trenerskich - projektowanie, ewaluacja i prowadzenie szkoleń”
 • QFC GmbH, Halle (Niemcy)
  szkolenie osób kierujących kadrami i szkoleniami w polskich i niemieckich MSP w obszarze wdrażania norm europejskich i innowacyjnych metod kształcenia kadr

Wykształcenie:

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa - magisterium
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa - doktorat

 

 

Tadeusz Michalik

Absolwent Politechniki Poznańskiej. Menadżer pracujący w branży FMCG. Karierę zawodową zaczynał w firmie Wrigley Poland. Od 2007 w The Lorenz Bahlsen Snack-World. Pracował w sprzedaży bezpośredniej, odpowiadał za procesy Category Management z kluczowymi klientami, kierował Działem Zarządzania Kategorią i Trade Marketingu.

Aktualnie konsultant i szkoleniowiec w zakresie: Merchandising, Trade Marketing, Zarządzanie Kategorią, wprowadzanie nowych produktów na rynek, polityka cenowa, rentowność promocji i optymalizacja asortymentu.

 

Łukasz Mieloch

Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu Katedra Prawa Cywilnego i Ubezpieczeniowego oraz studium podyplomowego Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Ekonomia i Prawo Gospodarcze. Specjalista w zakresie prawa cywilnego, prawa podatkowego oraz karnego gospodarczego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla podmiotów gospodarczych z zakresu optymalizacji zobowiązań podatkowych, ubezpieczeń gospodarczych oraz prawa pracy. Organizował działy windykacji dla dużych firm handlowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i ubezpieczeniowego.

 

 

 

 

Paweł Nowak

Doświadczony, charyzmatyczny szef zespołów konsultantów działający na rzecz kluczowych klientów w Polsce w branży telekomunikacyjnej, energetycznej, spółek komunalnych i produkcyjnych. Współzałożyciel funduszy Carrywater Ventures inwestującego w młode spółki (start-upy) w branży IT. W ramach Carrywater Group pełnił rolę interim managera w wielu spółkach giełdowych w Polsce i Europie. Wcześniej Dyrektor Sprzedaży w firmie Sygnity zarządzający zespołem składającym się z  350 osób.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Partner
  Carrywater Group S.A., 2008 – obecnie
 • General Director Delivery – Telco
  Sygnity, sierpień 2006-2008
 • Dyrektor handlowy
  ComputerLand 2006-2007
 • CRM Program Technical Director
  Telekomunikacja Polska S.A., 2002-2006
 • Customer Project Manager
  Sema / SchlumbergerSema / Schlumberger, 2001-2002
 • Kierownik projektu
  SchlumbergerSema, 2001-2002
 • Kierownik projektu
  Electronic Data Systems, 1994-200
 • Kierownik projektu
  PTK Centertel, 1997-2000

Wykształcenie:

 • Warsaw Executive MBA
 • Politechnika Warszawska
  Systemy energetyczne, 1986-1991

 

 

 

 

Radek Pstrokoński

Od 3 lat pracuje jako niezależny doradca biznesowy na potrzeby różnych firm z branży motoryzacyjnej, stoczniowej czy chemicznej, jednocześnie prowadząc własną firmę sprzedającą luksusowe jachty.

 

Wcześniej przez ponad 20 lat jako Dyrektor Sprzedaży między innymi największego dealera Grupy BMW w Polsce, wraz ze swoim zespołem utrzymywał nieprzerwanie przez 10 lat z rzędu, pozycje najlepiej sprzedającego salonu w regionie CEEU.

 

Od 2009 roku jako Brand Manager był odpowiedzialny za wprowadzenie marki Rolls-Royce w Polsce i nadzorował wszystkie aktywności Rolls-Royce Motor Cars w Polsce.

 

Jego specjalności to:

 • zarządzanie zespołem sprzedażowymi,
 • sprzedaż produktów luksusowych i premium,
 • wybrane zagadnienia z zakresu logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych,
 • inżynieria procesowa.

 

https://www.linkedin.com/in/radek-pstrokonski-4627866/

Piotr Reszelski

Obecnie zajmuje się zarządzaniem zespołami sprzedażowymi w e-commerce. Pełniąc stanowisko dyrektora regionalnego w Groupon Polska, koordynuje pracę kliku zespołów sprzedażowych oraz zajmuje się zarządzaniem projektami. Posiada sześcioletnie doświadczenie w zarządzaniu w środowisku MŚP oraz międzynarodowej korporacji. Jako 100% zwolennik filozofii SMART w swojej branży stawia na rozwój i nowe technologie. Synergia kilkuletniego doświadczenia w sprzedaży, zarządzaniu oraz zarządczo-finansowego wykształcenia pozwala mu na kreowanie kompleksowego i wielopłaszczyznowego podejścia do zagadnień związanych z zarządzaniem i sprzedażą.

 

Wykształcenie:

 • Tytuł magistra zarządzania
  Uczelnia: Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu

Certyfikaty:

 • Krauthammer, Zarządzanie zespołami
 • BTI Brian Tracy, Diamenty sprzedaży
 • AMA's Management Fundamentals training

Doświadczenie zawodowe:

 • Groupon Polska, dyrektor regionalny 2013 - obecnie
 • Groupon Polska, sales manager 2011 - 2013
 • Music Factory Poznań, sales menager, 2008 - 2011

 

Artur Różycki

Dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju ENERGA S.A

Karierę zawodową rozpoczął w firmie audytorsko-doradczej Ernst & Young. Uczestniczył w projektach dotyczących hutnictwa miedzi, przemysłu telekomunikacyjnego i elektroenergetyki. W trakcie przekształceń sektora elektroenergetycznego  w latach 1997-2003 przeprowadził wraz ze swoim zespołem restrukturyzację obszaru obsługi klienta w Energetyce Poznańskiej i ENEA SA oraz wdrażał rozwiązania IT wspomagające ten obszar (m.in. systemy billingowe). Współtworzył Energetyczne Konsorcjum Zachodnie, kierując zespołem zarządzania kontraktacją oraz administrowania rozliczeniami.

W latach 1998-2006 prezes i wiceprezes zarządu spółki EnergoPartner. Od 2003 r. dyrektor departamentu obsługi klienta ENEA oraz ENEA Operator. Od lutego 2008 r. wiceprezes a od lipca prezes zarządu  ENEA Operator.

Od 2011 r.  jest członkiem Stowarzyszenia EDSO, którego celem jest promowanie współpracy między operatorami systemu dystrybucyjnego w zakresie standaryzacji oraz rozwoju sieci. W latach 2008 - 2013 był również prezesem Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE)

Źródło: http://ktojestkim.forbes.pl/artur-rozycki,sylwetka,137170,1,1.html

 

Tomasz Sierpowski

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, menedżer edukacji, właściciel firmy szkoleniowej i wydawniczej CEdu sp. z o. o., autor i koordynator projektów szkoleniowych. Przez blisko 20 lat prowadził szkołę języków obcych British Centre we Wrocławiu i równocześnie przez 10 lat pracował jako analityk finansowy w Orbis. Zainteresowania zawodowe skupia wokół skuteczności szkoleń oraz ciągłego doskonalenia siebie i organizacji. Uwielbia czytać książki i podróżować – fascynacja kulturą Włoch i Japonii. Żonaty, ma syna.

 

Krzysztof Zieliński

Radca prawny, doświadczenie zdobywał m.in. w kancelariach prawnych, spółkach z branży finansowej i Parlamencie Europejskim w Brukseli. Doradca i koordynator świadczenia pomocy prawnej w zakresie:

 • spraw korporacyjnych spółek prawa handlowego;
 • obsługi grup kapitałowych (w tym projektowania optymalnych powiązań między spółkami);
 • profesjonalnej obsługi prawnej procesów inwestycyjnych dotyczących przedsiębiorstw;
 • postępowań sądowych z zakresu dochodzenia roszczeń na etapie przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym;
 • prawa konsumenckiego, ze szczególnym uwzględnieniem weryfikacji stosowanych przez przedsiębiorców wzorców umów oraz regulaminów;
 • szeroko rozumianego prawa transportowego, nowych technologii i ochrony danych osobowych;
 • obsługi prawnej przedsiębiorstw typu "start-up".

Doświadczenie zawodowe:

 • Rosicki Purski i Wspólnicy Ecdf Kancelaria Radców Prawnych (wspólnik) – od 2011 r. do obecnie;
 • Fundacja Przyjazne Prawo (Prezes Zarządu) – od 2011 do obecnie;
 • MD24 sp. z o.o. (Członek Rady Nadzorczej) – od 2015 r. do obecnie;

Wykształcenie:

 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Prawo; Wydział Prawa i Administracji;
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Stosunki Międzynarodowe; Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych.

 

Agnieszka Żyro

Wiceprezes Zarządu ds. Pracowniczych

Enea Serwis