Wielki Finał Zwolnieni z Teorii

Body: 

W czwartek 23 kwietnia 2015 r. w SOHO Factory w Warszawie odbył się Wielki Finał „Zwolnionych z Teorii".

Licealiści z całego kraju przez ostatnie miesiące realizowali projekty społeczne i w praktyce uczyli się zarządzania projektami, pracy w zespole oraz wzajemnej motywacji. Przy swojej pracy korzystali, podobnie jak nasi Studenci , z platformy internetowej, poprzez którą kontaktowali się z bardziej doświadczonymi ale niewiele starszymi mentorami, którzy mają już za sobą poważne projekty społeczne.

Na gali w SOHO szczególnie wyróżniono dwa projekty. Projekt zespołu z Lublina "Droga do sukcesu" był serią spotkań prawie tysiąca licealistów ze znanymi osobistościami i dotyczył wyboru dalszej życiowej drogi zawodowej. Z kolei projekt "Turniej piłkarski ku chwale wyklętych" uczniów z Olsztyna polegał na zorganizowaniu piłkarskich zawodów połączonych z poznawaniem historii "żołnierzy wyklętych".

My natomiast jesteśmy niezmiernie dumni z poznańskiej reprezentacji w Warszawie. Jędrzej Błaszyk, Miłosz Krysiak i Jakub Ławicki z II LO w Poznaniu realizowali projekt społeczny "We Are The City". Licealiści z Poznania zajęli się rewitalizacją ulicy Półwiejskiej i stworzeniem centrum bardziej przyjaznego wszystkim odwiedzającym i zwyciężyli w dwóch prestiżowych kategoriach: "Najlepsza zmiana przestrzeni publicznej w Polsce" i "Najlepszy projekt w przestrzeni miejskiej w Polsce"!

Finalistami "Zwolnionych z teorii" zostały 1443 osoby, które zrealizowały razem 339 projektów społecznych. Wszyscy ci młodzi ludzie otrzymali honorowane przez pracodawców na całym Świecie certyfikaty przyznawane przez Project Management Institute - certyfikaty, o które normalnie starają się menedżerowie średniego szczebla, zwykle 30-latkowie pracujący w dużych korporacjach, które także mogą zdobyć nasi Studenci w trakcie studiów!

Olimpiadę, której organizatorem była Fundacja SocialWolves patronatem objęli Prezydent RP Bronisław Komorowski i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Popierali ją także najwięksi pracodawcy – Microsoft i Fundacja PZU.

https://www.youtube.com/watch?v=mTLt6Fv_MZI

 

Obraz: