Biblioteka

ul. Robocza 4, II piętro

61-538 Poznań

 

Godziny otwarcia:

  • piątek 14.00-17.00
  • sobota 9.00-18.00
  • niedziela 9.00-15.00

 

Kontakt:


Książki można zamawiać mailowo lub telefonicznie a także osobiście i odbierać w dniach urzędowania Biblioteki.


Bardzo prosimy o korzystanie z katalogu: https://www.wszib.poznan.pl/biblioteka/zarezerwuj-ksiazke-online

 

Żadna szanująca się uczelnia nie może funkcjonować bez dobrze wyposażonej biblioteki. Zapewnienie studentom dostępu do materiałów dydaktycznych i najnowszych prac naukowych jest podstawą zdobywania wiedzy i zgłębiania tajników współczesnego zarządzania, psychologii, prawa i administracji. Tak też zorganizowana jest biblioteka WSZiB w Poznaniu, z których zasobów możesz swobodnie korzystać.

Biblioteka zapewnia pełny dostęp do informacji potrzebnych studentom i pracownikom naszej Uczelni. Od początku działalności jej głównym celem jest realizacja zadań usługowych, dydaktycznych i naukowych.

Biblioteka posiada bogate księgozbiory, w skład których wchodzą książki, czasopisma i zbiory specjalne, odzwierciedlające profil kształcenia na Uczelni – pozycje z dziedziny organizacji i zarządzania, bankowości, marketingu, ekonomii, finansów, rachunkowości, statystyki, matematyki, prawa, administracji, politologii, informatyki, psychologii oraz filozofii. W bibliotece znajduje się także wyodrębniony, niezwykle różnorodny księgozbiór językowy, którego uzupełnienie stanowią zbiory audiowizualne. Do dyspozycji są również wydawnictwa ogólne (encyklopedie, słowniki, leksykony, najnowsze bibliografie).

W przeciwieństwie do wielu innych bibliotek, których zbiory przechowywane są w magazynach, w bibliotece WSZiB użytkownicy mają bezpośredni dostęp do wszystkich zbiorów, zarówno w wypożyczalni, jak i w czytelni.

Biblioteka posiada komputerowe systemy obsługi bibliotecznej, w których skatalogowane są wszystkie zbiory. Pracownicy biblioteki prowadzą również szeroko zakrojoną działalność informacyjną. Realizowane są kwerendy w formie ustnej, pisemnej, telefonicznej czy też za pomocą poczty elektronicznej. Biblioteka zapewniaja swoim użytkownikom stały dostęp do najnowszych opracowań naukowych, bibliografii oraz wyników badań.

Do dyspozycji studentów Uczelni w bibliotece dostępne są stanowiska komputerowe, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z Internetu, baz danych, jak też pisać prace zaliczeniowe, licencjackie i magisterskie.