Kalendarium

1993 -początki SIFE we WSZiB; inicjatorami są ówczesny Rektor, prof. Józef Orczyk oraz prof. Robert Birney z Alverno College. Powstaje pierwsza w Polsce i Europie drużyna SIFE.

1995 -pierwszy udział drużyny SIFE z WSZiB w konkursie regionalnym (półfinale) w Chicago.

1996 -zwycięstwo drużyny SIFE z WSZiB w lidze na konkursie w Chicago i awans do finału międzynarodowego w Kansas City; zwycięstwo w Kansas City w kategorii najlepszego projektu medialnego "The Best Media Project".

1997 -uczestnictwo studentów SIFE z WSZiB w konkursie w Chicago i awans do finału w Kansas City.

1998 -udział SIFE z WSZiB w półfinale w Chicago i zwycięstwo w kategorii "Success 2000".

1999 -drużyna SIFE z WSZiB zajmuje I miejsce w Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Regionalnym SIFE Polska w Poznaniu i reprezentuje Polskę na międzynarodowym konkursie w Kansas City, zajmując III miejsce w lidze.

2000 -I miejsce w Drugim Ogólnopolskim Konkursie SIFE Polska; II miejsce w lidze na Międzynarodowym Konkursie SIFE w Kansas City.

2001 -I miejsce w Trzecim Ogólnopolskim Konkursie SIFE Polska; I miejsce w lidze (półfinały) i przejście do finałów jako jedna z czterech drużyn - finalistów w międzynarodowym Pucharze Świata SIFE w Londynie.

2002 -SIFE zaproszona przez SIFE UK do Londynu na Konferencję SIFE UK Leadership and Enterpreneurship; III miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie SIFE; wyjazd drużyny w roli obserwatorów na II SIFE World Cup do Amsterdamu.

2003 -II miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie SIFE; Nagroda specjalna za projekt najlepiej przedstawiający przedsiębiorczość jego autorów "SAGE-SIFE dla licealistów".

2004 -I miejsce w lidze i II miejsce w finale na VI Ogólnopolskim Konkursie SIFE
wyjazd Koordynatorów SAGE z WSZiB do San Francisco na II SAGE World Cup
wyjazd drużyny SIFE do Barcelony w roli obserwatorów na SIFE World Cup 2004

2005 -III miejsce w finale na VII Ogólnopolskim Konkursie SIFE

2007/2008 - Wśród projektów roku akad. 2007/2008 znalazł się „Młody Biznesmen”, skierowany do gimnazjalistów z małych miejscowości. Jego celem było przybliżenie tematyki biznesowej poprzez cykl spotkań, zarówno w miejscu zamieszkania gimnazjalistów, na Uczelni, jak i w wybranej firmie. W innym projekcie studenci przygotowywali do dorosłego życia młodzież opuszczającą dom dziecka.

2008/2009 - W październiku 2008 r. drużyna SIFE zorganizowała kolejny wykład prof. R. Birneya pt. „Marketing polityczny, czyli wybory w USA”.  Studenci SIFE przeprowadzili także akcję promującą ekologię, a w szczególności segregację odpadów, by wesprzeć wysiłki obrońców środowiska podczas Konferencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu.

Wśród projektów na najbliższy semestr jest praca z bezrobotnymi – szkolenia komputerowe i psychologiczne oraz cykl szkoleń z psychologii dla studentów Uczelni.

2010/2011 - Był to czas odbudowy drużyny SIFE WSZiB po odejściu koleżanek i kolegów ze starszych roczników. Zorganizowano akcję rekrutacyjną połączoną z mikołajkami oraz kampanię informacyjną wśród studentów I roku. Przeprowadzono projekt „Dwa Ślimaki” mający na celu rozwinięcie myślenia marketingowego małego przedsiębiorstwa. Projekt ten zaprezentowano na XIII Konkursie Ogólnopolskim SIFE.

2011 - Projekt Eco Driver we współpracy ze Szkołą Auto Skody pod patronatem Miasta Poznania, mający na celu propagowanie idei ekologicznej jazdy samochodem. W ramach programu przygotowano także broszurę poświęconą eko-jeździe we współpracy z ekspertem oraz dziennikarza motoryzacyjnego. Ponadto, nasza drużyna uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie SIFE w Warszawie. 

2012 - 3 miejsce w Ogólnopolski Konkurs SIFE w Warszawie oraz otrzymanie nagrody specjalna za przygotowanie konferencji  Future Leaders.

2013 - Projekt Bee Power mający na celu podniesienie świadomości społecznej na temat roli pszczelarstwa i samych pszczół w życiu człowieka. W ramach projektu odbywają się spotkania z dziećmi w szkołach podstawowych i prelekcje nt. pożyteczności pszczół.