Wykładowcy akademiccy
Jesteś w dobrych rękach!
W naszej Uczelni 45% zajęć prowadzą Wykładowcy Akademiccy - profesorowie, doktorzy habilitowani oraz doktorzy. Pozostałe 55% zajęć prowadzą Praktycy Biznesu. Takie proporcje gwarantują profesjonalny poziom zajęć dydaktycznych W WSZiB w Poznaniu - Uczelni o profilu praktycznym.
Poznaj naszych Wykładowców Akademickich:
![]() |
prof. WSZiB dr hab. Olaf Bergmann (ur. w 1964 roku w Poznaniu) – historyk, absolwent studiów magisterskich (1988) i doktoranckich (1995) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a od 2014 roku doktor habilitowany. Profesor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, prowadzący zajęcia ze studentami z kilkunastu przedmiotów związanych z szeroko rozumianymi naukami społecznymi oraz administracyjnymi i prawnymi. W latach 1994-1998 – Sekretarz Rady Miasta Poznania, Radny Miasta Poznania - odpowiedzialny za współpracę z przedstawicielami władz miejskich w Polsce i w Europie, pracował na rzecz struktur administracji samorządowej, w ramach której utrzymywał kontakty ze społecznością lokalną, prowadził negocjacje i mediacje, rozwiązywał problemy mieszkańców, opiniował wnioski i przeprowadzał analizy. Od 2001 kierownik i dyplomowany kustosz w Wielkopolskim Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu. Realizuje zadania związane z zarządzaniem projektami w strukturach administracji państwowej - w tym nadzór i organizacja wystaw i przedsięwzięć kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim, spotkania z interesariuszami, analiza uwarunkowań odbioru społecznego, współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej, a także praca naukowa dotycząca bieżącej działalności muzeum i przygotowywania publikacji. W działalności muzealnej kurator kilkunastu wystaw czasowych, dotyczących m.in. dziejów sportu i rysunków satyrycznych, historii Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 roku i Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Na polu naukowym autor kilkunastu książek, w tym m.in. Narodowa Demokracja wobec problematyki żydowskiej w latach 1918-1929 (dwukrotnie wydana: Poznań 1998, i Poznań 2015) oraz „Prawdziwa cnota krytyk się nie boi …” Karykatura w czasopismach satyrycznych Drugiej Rzeczypospolitej (Warszawa 2012), a także redaktor naukowy kolejnych kilku, jak też autor kilkudziesięciu artykułów i recenzji naukowych, opublikowanych w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, m.in Wielkopolanie ku Niepodległej - w stulecie zwycięskiego powstania wielkopolskiego 1918-1919 roku – katalog wystawy, red. O. Bergmann, Poznań 2018, s.241, Wielkopolskie drogi do niepodległości – Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Historie lokalne, red. O. Bergmann i E. Wojcieszyk, Studia i Materiały Poznańskiego IPN, t. XLVI, Poznań-Warszawa 2018, s. 200. Pasjonat sportu (onegdaj czynny lekkoatleta, narciarz i tenisista stołowy), dobrej książki (szczególnie twórczości Melchiora Wańkowicza, Józefa Mackiewicza, Witolda Gombrowicza, Waldemara Łysiaka oraz Rafała Ziemkiewicza), miłośnik i kolekcjoner wszelkich, w tym przede wszystkim historycznych anegdot, poza tym polityki oraz majsterkowania (w tym renowacji starych mebli) i wszelkich prac remontowych. Wolne chwile najczęściej spędza na swoim „ranczo” w Puszczy Noteckiej.
Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2014/2015 Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016 |
|
|
![]() |
dr hab. Maciej Błaszak Kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Uniwersytetu w Kilonii (Stypendium DAAD, Niemcy), Uniwersytetu w Edynburgu (Stypendium Tempus, Szkocja) i Uniwersytetu Berkeley (USA). Wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaiu, Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu, i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Prowadzi szkolenia dla biznesu, związków zawodowych, samorządu i nauczycieli. Konsultant i trener z doświadczeniem biznesowym, pomagający rozwiązywać złożone problemy zarządcze wynikające ze zmian organizacyjnych w firmie. Od ponad 15 lat prowadzi warsztaty z obszaru psychologii biznesu i umiejętności menedżerskich. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu negocjacji, skutecznej komunikacji, brainfitness i podejmowania decyzji. Podczas swojej kariery zawodowej współpracował m.in. z Vox Industrie SA, Yes Biżuteria Sp zoo, Wydawnictwem Nowa ERA Sp zoo, AETN Polska sp zoo, Kompanią Piwowarską SA, Raben Management Services, Boehringer Ingelheim Marketing Sp.zoo, Biurem Wojewody Mazowieckiego, SDI Group Poland sp zoo, Eurologistics sp zoo. Zainteresowania badawcze dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kształtowania mózgu człowieka pod wpływem bodźców środowiskowych. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania (universal design), neurodydaktyką i problematyką brainfitness. Autor i współautor pięciu monografii naukowych i kilkudziesięciu artykułów, w tym m.in.: Błaszak Maciej; Ewolucja w naukach społecznych. Głos kognitywisty w Podejście ewolucyjne w naukach społecznych, red.: Błaszak Maciej, Polowczyk Jan, Witczak Hubert, CeDEWu (2018), Str. 17-23, Błaszak Maciej, Fojud Artur; Organiczny rozwój dostępnych miast, BIULETYN KOMITETU PRZESTRZENNEGO ZAGOSPODAROWANIA KRAJU PAN, CLXXVI (2017), str. 159-174, Lista B, pkt. 8, Błaszak Maciej; Mózg, umysł i podmiotowość współczesnego człowieka- dylematy i rozwiązania, Nauka, 1(1/2017) (2017), str. 113-124, Lista B, pkt. 10, Błaszak Maciej, Fojud Artur; Trzy wymiary użytecznego miasta , Człowiek i Społeczeństwo, XLII (2016), str. 209-221, Lista B, pkt. 9. W wolnym czasie słucha muzyki dawnej, lubi podróżować, a zwłaszcza na górskich szlakach.
|
|
|
|
dr Krzysztof Hajdrowski Innowacyjne technologie, smart city, strategie organizacji i zarządzanie projektami to główne tematy zainteresowań zawodowych. Inicjator departamentu zarządzania projektami w Enea Operator. Aktualnie jest szefem Biura Innowacji w Departamencie Strategii w trzeciej co do wielkości grupie energetycznej w Polsce – Enea S.A.
Doświadczenie zawodowe:
Wykształcenie:
|
|
|
![]() |
Prof. WSZIB dr Bartłomiej Juras Pełni funkcję Prorektora do spraw dydaktycznych w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Na tej samej uczelni jest wykładowcą na stanowisku profesora, prowadzącym zięcia z dziedziny ekonomii i finansów oraz zarządzania i jakości. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poprzednio wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Zarządzania, Katedra finansów i rachunkowości. Autor kilkunastu artykułów naukowych i rozdziałów w podręcznikach akademickich. Jako praktyk biznesu doradza firmom w zakresie finansów i rachunkowości, restrukturyzacji, przebranżowienia oraz biznesplanów. W swojej karierze zawodowej pełnił wiele funkcji kierowniczych i dyrektorskich. Przez wiele lat pełnił funkcję Faculty adviser w ramach Enactus ( SIFE ) jako opiekun projektów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jest doradcą biznesowym i trenerem prowadzący szkolenia z zakresu: Rachunkowości Finansowej, Rachunkowości zarządczej, Kalkulacji kosztów, Zarządzania finansami, Zarządzanie sprzedażą, Zarządzania kryzysowego, Zarządzania ryzykiem, Bezpieczeństwa. |
|
|
![]() |
prof. WSZiB dr Józef Karpiński Wieloletni wykładowca i członek Senatu WSZiB. Doktor nauk ekonomicznych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykładowca akademicki z bogatym doświadczeniem dydaktycznym, Poprzednio wykładowca makroekonomii i międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz ekonomii menedżerskiej w programie MBA w Centrum Edukacji Menedżerskiej UEP. Obecnie wykładowca ekonomii na wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu . Podoktorski staż naukowy w ramach programu TEMPUS w University of Toulouse - Capitol (Francja). Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w podręcznikach akademickich z ekonomii. Zainteresowania naukowo – badawcze: polska polityka gospodarcza, integracja europejska, funkcjonowanie gospodarki rynkowej w warunkach kryzysu gospodarczego. Hobby – podróże i pracaw ogrodzie.
Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2014/2015 |
|
|
prof. WSZiB dr Danuta Klucz absolwentka studiów magisterskich i studiów podyplomowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor nauk prawnych w zakresie prawa, nauczyciel akademicki, aktualnie zatrudniona na stanowisku profesora Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Interesuje się różnymi dziedzinami prawa, w szczególności prawem pracy, prawem cywilnym, gospodarczym i finansowym. Wiodącą dziedziną jest jednak prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. W kręgu jej zainteresowań jest również polityka społeczna, bankowość i Społeczna Nauka Kościoła. Autorka artykułów prasowych i publikacji książkowych. Zawodowo związana także z sektorem bankowym, gdzie pełni funkcje doradcze i zajmuje się obszarem complianse. Prowadzi szkolenia dla banków z zakresu prawa pracy, polityki kadrowej oraz ładu korporacyjnego.
|
|
|
|
![]() |
dr Barbara Kobusiewicz Jestem doktorem nauk ekonomicznych. Swoje życie zawodowe związałam z dydaktyką i pracą naukową. Prowadziłam wykłady, ćwiczenia, warsztaty, seminaria. Pracowałam w obecnym Uniwersytecie Ekonomicznym i do dzisiaj w WSZiB w Poznaniu. Pracę tę wspierałam stałymi kontaktami z praktyka gospodarczą. Byłam współwłaścicielem i pracownikiem firmy consultingowej, pracowałam kolejno w dwóch biurach maklerskich jako konsultant ds. oceny firm i nowych instrumentów finansowych. Przez dwie kadencje byłam Rektorem WSZiB w Poznaniu. Byłam uczestnikiem pierwszego Komitetu Monitorującego WRPO przy Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, obecnie jestem członkiem Rady Inwestycyjnej Funduszu Funduszy JEREME 2 powołanej przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Moim zadaniem jest ochrona dostępności do funduszu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Moje obecne specjalności naukowo- dydaktyczne: zarządzanie finansami firm, analiza finansowa, wartość firm, instrumenty finansowe ich ocena rynkowa i użyteczność dla firm, źródła finansowania i pozyskiwanie funduszy na działalność gospodarczą, a także gospodarcze i polityczne aspekty uczestniczenia w Unii Europejskiej oraz sprawy ceł i działań protekcjonistycznych na świecie. Prowadzę seminaria z zakresu zarządzania, zarządzania finansami, bankowej obsługi firm i oceny produktów bankowych oraz współuczestniczę jako promotor w prowadzeniu prac projektowych. Zainteresowania: historia kultury śródziemnomorskiej, nowoczesna architektura i komunikacja. Hobby: praca w ogrodzie, turystyka.
|
|
|
![]() |
dr hab. Bartosz Kołaczkowski, prof. UAM doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Autor kilkudziesięciu opracowań naukowych, doświadczony dydaktyk, laureat konkursów na najlepszego wykładowcę. Wypromował ponad 500 magistrów. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, a w szczególności w prawie samorządowym, prawie pomocy społecznej oraz w dziedzinie wolności i praw politycznych. Z Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości związany od 2002 r.
Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2014/2015 Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016 |
|
|
dr Justyna Majchrzak-Lepczyk Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, studia podyplomowe „Menedżer Projektu Badawczo Rozwojowego". Pracownik naukowo - dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autorka ponad pięćdziesięciu publikacji naukowych, w tym podręcznika z zakresu magazynowania oraz monografii z zakresu logistyki, e-commerce i zachowań konsumentów. Współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, głównie ze Słowacji, Litwy i Węgier. Obszarami zainteresowań naukowych są przede wszystkim e-commerce oraz wyzwania logistyczne, jakie generuje nowoczesny handel, jak również zmiany zachowań konsumentów. Uwielbia spędzać czas z rodziną i psiakiem na łonie natury.
|
|
|
|
|
dr Alicja Malewicz-Pełczyńska Doktor nauk ekonomicznych, specjalista z zakresu marketingu i PR, kierownik projektów strategicznych, w tym budujących relacje ze społecznościami biznesowymi. Zainteresowania zawodowe to zagadnienia związane z praktycznym wykorzystaniem mieszanki promocyjnej w procesie komunikacji marketingowej - z akcentem na public relations, komunikację on-line oraz zasady i techniki kształtowania pożądanych relacji między poszczególnymi ogniwami kanału dystrybucji – marketing relacji, marketing na rynku B2B. Poza praktyką gospodarczą wykładowca na uczelniach wyższych - UAM, Politechnika Poznańska, WSHM Milenium w Gnieźnie. W życiu prywatnym od 10 lat maratończyk.
Doświadczenie zawodowe:
Praca naukowo-dydaktyczna:
|
|
|
![]() |
dr hab. Edyta Małecka-Ziembińska, prof. UEP
Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania podatkowiec, specjalista z zakresu opodatkowania i oskładkowania dochodów z pracy. Z WSZiB współpracuje od 2001 r., aktywnie uczestnicząc w jej działalności naukowej – konferencyjnej i publicystycznej oraz dydaktycznej – prowadząc zajęcia z zakresu finansów i prawa finansowego, w tym szczególnie w obszarze problematyki podatkowej i celnej.
Pomysłodawczyni, autorka i obecnie kierownik czterech studiów podyplomowych:
Autorka licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym z 2020 r.:
|
|
|
|
Magdalena Mazik-Gorzelańczyk Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Po studiach została koordynatorką projektów międzynarodowych w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży „Mikuszewo”. Do dnia dzisiejszego pozostaje na stanowiskach kierowniczych zarządzając dużymi projektami międzynarodowymi. Trenerka i wykładowca w zakresie współpracy sieci ponadsektorowych na rynku pracy, systemów edukacji, komunikacji międzykulturowej, ochrony własności intelektualnej, sztuki wystąpień, zarządzania projektami, ogranizowania spotkań międzynarodowych i pozyskiwania funduszy. Autorka wielu opracowań i publikacji.
Doświadczenie zawodowe:
Praca naukowo-dydaktyczna:
Wybrane publikacje:
Certyfikaty:
Wykształcenie:
Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016 |
|
|
![]() |
prof. WSZiB dr Małgorzata Michalik
absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego. Stopień magistra nauk ekonomicznych uzyskała na podstawie pracy na temat uwarunkowań rozwoju rynku mebli w Polsce. Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Instytucie Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji w Warszawie, Oddział w Poznaniu. Następnie współpracowała z Agencją Marketingową Presto i Agencją Marketingową Fokus realizując różne projekty. W 1997 roku rozpoczęła pracę w Katedrze Strategii Marketingowych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Prowadziła tam zajęcia z zachowań nabywców, komunikacji marketingowej, badań marketingowych oraz public relations. W 1990 roku uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych na podstawie rozprawy o determinantach zachowań gospodarstw domowych młodych małżeństw w Polsce. W 1998 roku została Kierownikiem Studium Podyplomowego Marketing Strategiczny na Rynku Farmaceutycznym, będąc współtwórcą programu kształcenia. Pełniła tę funkcję do 2015 roku. Autorka kilkudziesięciu publikacji między innymi na temat rynku farmaceutycznego. Od 1995 roku pracuje w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, a od 2011 roku pełni funkcję dziekana najpierw Wydziału Administracji a potem Zarządzania i Administracji. Prowadzi zajęcia z marketingu, badań marketingowych oraz kreowania wizerunku przedsiębiorstwa. Poza pracą zawodową, interesuje się kulturą i sztuką. W wolnych chwilach spaceruje po nadmorskich plażach.
|
|
|
![]() |
prof. dr hab. Henryk Mruk jest absolwentem IX LO w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. W 1976 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 1985 – doktora habilitowanego nauk ekonomicznych. W 1992 roku otrzymał tytuł profesora. W pracy naukowej zajmuje się tematyką zachowań konsumentów, rozkładami dochodów ludności, ekonomią behawioralną, marketingiem i przywództwem. W 2014 roku uzyskał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za podręcznik pt „Marketing. Satysfakcja klienta i rozwój przedsiębiorstwa”. Opublikował ponad 1200 opracowań naukowych i popularno naukowych. Jest współtwórcą koncepcji teoretycznych oraz badań praktycznych w zakresie marketingu farmaceutycznego. Wypromował 38 doktorów. Zasiada w kilku radach programowych czasopism – m.in. w Radzie Programowej „Marketing i Rynek”. Poza pracą badawczą i dydaktyczną, współpracuje z podmiotami praktyki gospodarczej. Zasiadał w kilku radach nadzorczych i wspomaga przedsiębiorców swoją wiedzą. Jest także współautorem Encyklopedii Pszczelarskiej. Pszczoły są rozwijanym od 1972 roku hobby. Od 1 października 2018 roku pracuje na pełnym etacie w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, a z Uczelnią związany jest od jej założenia, czyli od 1992 r.
|
|
|
dr Ryszard Orliński prorektor ds. naukowych WSZiB w Poznaniu. Od początku związany z Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości, początkowo jako kierownik Zakładu Rachunkowości, kolejno jako pełnomocnik kierunku Zarządzanie i Marketing a następnie prorektor WSZiB. Studia dyplomowe - technologiczne ukończył w WSOSK w Poznaniu, studia magisterskie - ekonomiczne na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Politechniki Szczecińskiej. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych o specjalności rachunkowość uzyskał na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Nauczycielem akademickim jest od 1985 roku. W działalności uczelnianej przeszedł wszystkie etapy kariery od wykładowcy przez kierownika katedry, dziekana aż do prorektora. W 1996 roku uzyskał certyfikat do samodzielnego prowadzenia biur rachunkowych (Świadectwo Kwalifikacyjne nr 1765/96). Od 1999 roku do 2012 był członkiem Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i członkiem Rady Redakcyjnej Zeszytów Teoretycznych Rachunkowości. Od roku 2001 posiada uprawnienia do rad nadzorczych (Dyplom Ministerstwa Skarbu nr 537/2001) i w latach 2002 - 2020 był członkiem Rady Nadzorczej spółki komunalnej. Prowadzi ze studentami rachunkowość finansową, podstawy rachunkowości, rachunek kosztów, organizację rachunkowości, decyzyjne rachunki kosztów, zarządzanie finansami w ochronie zdrowia. Współpracując z wieloma instytucjami i organizacjami o charakterze edukacyjnym prowadził wykłady z rachunkowości między innymi dla księgowych budżetowych, maklerów giełdowych, doradców podatkowych, pracowników biur rachunkowych, członków Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Posiada ponad 120 publikacji zewnętrznych i wewnątrzuczelnianych. Uczestniczył w 15 pracach badawczych realizowanych w Uczelniach jak również na zlecenie odpowiednich ministerstw. Wypromował ponad 350 prac dyplomowych na studiach zawodowych, 200 prac magisterskich oraz 200 prac na studiach podyplomowych. Zainteresowania osobiste to motocykle, żeglarstwo i kulinaria.
Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2014/2015 Wykładowca Przyjazny Studentom semestr letni 2015/2016 |
|
|
|
![]() |
dr hab. Przemysław Ostojski Profesor WSZiB w Poznaniu. Od niemal dziesięciu lat związany z sądownictwem administracyjnym. Były naczelnik wydziału zagadnień rozpoznawczych DPA Ministerstwa Sprawiedliwości. Przez wiele lat szkoleniowiec, w tym dla Wolters Kluwer Polska, zarówno pracowników jednostek sektora publicznego (w tym m.in. Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, PFRON), jak i podmiotów prywatnych. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym kilku monografii z zakresu prawa o postępowaniu administracyjnym, prawa o egzekucji administracyjnej, prawa podatkowego oraz postępowania sądowoadministracyjnego. Współpracował i w dalszym ciągu współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, w tym w Szwajcarii, Austrii i Niemczech. |
|
|
|
dr Jarosław Przybyła Rozpoczął studia w Poznaniu w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości kończąc je jednocześnie na trzech kierunkach: Marketing, Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw oraz Zarządzanie. Następnie studiował broniąc z sukcesem prace magisterskie zarówno na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – na kierunku Handel i Marketing, a także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – Finanse i Bankowość. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego. Pierwszą pracę podjął w 2000 roku w trakcie studiów w firmie Ennovations, spółce zależnej Arena.pl S.A. gdzie zajmował stanowisko Marketing managera. Następnie w One-2-One Sp. z o.o. od początku jej istnienia jako pierwotnie Kierownik rozwoju produktu, a następnie Dyrektor rozwoju rynku, aż po stanowisko Członka zarządu, po wprowadzeniu z sukcesem spółki na podstawowy rynek WGPW. W tym samym czasie, sukcesywnie od 2003 r. zajmując coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska w spółce zależnej One-2-One, czyli w mobijoy!, pozycjonowanej jako agencja marketingu mobilnego (pierwsza na rynku polskim), ostatecznie został jej Prezesem, odnosząc wiele sukcesów potwierdzonych nagrodami i wyróżnieniami w ogólnopolskich konkursach branżowych, w tym m.in. Golden Arrow, czy Polskim Konkursie Reklamy KTR. W wolnym czasie stara się uwolnić myśli skupiając się na jeździe motocyklem typu cruiser bądź oryginalnie zachowanym youngtimerem – Fiatem 126p pierwszej serii, dokładnie w jego wieku.
|
|
|
![]() |
prof. WSZiB dr Małgorzata Ratajczak doktor nauk prawnych w zakresie prawa, adiunkt i profesor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, doświadczony dydaktyk, wielokrotna zdobywczyni ww. Uczelni tytułu „Wykładowca Przyjazny Studentom”. Przedmiotem jej zainteresowań naukowych jest prawo finansowe (a w szczególności prawo finansów publicznych) oraz prawo administracyjne. Autorka licznych publikacji z tych dziedzin prawa (zob. szerzej np.: https://nauka-polska.pl Ludzie nauki/ dr Małgorzata Ratajczak nauki prawne).
|
|
|
|
dr Tomasz Sierpowski Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, menedżer edukacji, właściciel firmy szkoleniowej i wydawniczej CEdu sp. z o. o., autor i koordynator projektów szkoleniowych. Przez blisko 20 lat prowadził szkołę języków obcych British Centre we Wrocławiu i równocześnie przez 10 lat pracował jako analityk finansowy w Orbis. Zainteresowania zawodowe skupia wokół skuteczności szkoleń oraz ciągłego doskonalenia siebie i organizacji. Uwielbia czytać książki i podróżować – fascynacja kulturą Włoch i Japonii. Żonaty, ma syna.
|