Wyjazd do Magdeburga

Data: 
2020-11-04 08:00:00

„Be(e) natural” czyli ponownie międzynarodowo w Magdeburgu

 

Drodzy uczestnicy społeczności studenckiej WSZiB!

 

Poszukujemy chętnych  do udziału w projekcie, dzięki któremu poznacie ciekawych ludzi z różnych krajów, włączycie się w dyskusję o zrównoważonym rozwoju i przeżyjecie niezapomniane dni w Willi Böckelmann w Magdeburgu.

Koszty pokrywa Unia Europejska.

 

Ostatnie miesiące mocno wskazały, jak istotny jest globalny balans gospodarczy i poszanowanie dla sił natury. O Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030, która ma temu służyć, dowiadujecie się między innymi na zajęciach w naszej Uczelni.

Teraz oferujemy Wam dodatkową, ciekawą formę edukacji w tym temacie, wykraczającą poza ramy programu studiów, realizowaną bezpośrednio w środowisku międzynarodowym, w ramach europejskiego programu Erasmus+.

 

Dlaczego warto?

- podyskutujemy o tym, jak nasze decyzje wpływają na stan środowiska naturalnego, jak możliwy jest rozwój gospodarczy z poszanowaniem naturalnych zasobów Ziemi, czym są idee Fair Trade i Zero West i jak realizować je na co dzień

- weźmiemy udział w warsztatach filmowych i fotograficznych

- punktem centralnym będą warsztaty pszczelarstwa

- poznamy miasto Magdeburg i jego historię

- pozostałe aktywności zostaną dobrane w czasie spotkania przygotowawczego, możliwe są różnego rodzaju zajęcia, w zakresie których uczestnicy sami będą wytwarzać artykuły codziennego użytku, np. środki do pielęgnacji skóry

 

Dla kogo?

Mamy miejsca dla 7 uczestników i jednej osoby pełniącej rolę lidera grupy.

Uczestnicy: 7 osób, w wieku 17-25 lata, ze znajomością j. angielskiego pozwalającą się komunikować

Lider: pełnoletni, bark ograniczeń co do wieku, dobrze porozumiewający się w j. angielskim

W projekcie udział biorą także grupy z Niemiec, Portugalii i Grecji.

 

Gdzie?

Magdeburg, ośrodek kształceniowy Jugendbildungsstätte Ottersleben, Luettgen-Ottersleben 18a, https://www.bildungsnetzwerk-magdeburg.de/

 

Kiedy?

Program główny w Magdeburgu: 04-12 listopada 2020 

Spotkanie przygotowawcze on-line: 19.10. godz. 9-12.00, 21.10 godz. 13-16.00 lub 23.10 godz. 17.30-20.30. Udział biorą lider/ka+ jeden/a z uczestników/uczestniczek, ich obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.

 

 

Jaki jest koszt udziału?

Jedyne koszty ponoszone przez uczestników to dojazd do Poznania i z powrotem oraz ubezpieczenie na czas pobytu w Niemczech.

Koszty dojazdu do Magdeburga, zakwaterowania, wyżywienia, wycieczek i programu pokrywają Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo”, z którą WSZiB podpisał umowę o współpracy, oraz GOEUROPE! Europäisches Jugend Kompetenz Zentrum Sachsen-Anhalt, współfinansowane przez europejski program Erasmus +.

 

 

Dlaczego warto poza tym, że jest to ciekawe doświadczenie i niezapomniana przygoda?

Projekt jest świetną okazją praktycznego doskonalenia języka angielskiego i niemieckiego.

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, który poświadcza jego międzynarodową aktywność.

Lider otrzymuje dodatkowo rekomendacje organizatorów w zakresie kompetencji, jakimi się wykazał.

Oba dokumenty są świetnym uzupełnieniem CV!

 

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem podwyższonych norm sanitarnych ze względu na COVID-19. Szczegóły przekazane zostaną bezpośrednio uczestnikom.

 

Gdzie i kiedy się zgłosić?

Chętnych prosimy o kontakt mailowy z Rektoratem: rektorat@wszib.com.pl do dnia 15.09.2020.

W przypadku większej ilości chętnych niż miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

Informacja dla studentów, którzy zgłosili się na wyjazd do Magdeburga w ramach projektu „Be(e) natural”, planowanego na listopad 2019: projekt nie został odwołany, organizatorzy chcą go zrealizować w terminie, w którym granice będą w pełni otwarte i sytuacja covidowa w Europie lepiej opanowana. Będziemy Was informować o sytuacji. Jak tylko termin zostanie ustalony, skontaktujemy się z uczestnikami także mailowo. Tymczasem szlifujcie język i zbierajcie siły!

 

Ponieważ to już druga edycja projektu, poniżej przypominamy relację z poprzedniego wyjazdu:

https://www.wszib.poznan.pl/aktualnosci/miedzynarodowy-magdeburg-2019