Wykładowcy praktycy biznesu

W naszej Uczelni 55% wykładowców to praktycy biznesu – dyrektorzy i prezesi największych przedsiębiorstw w Polsce, właściciele firm consultingowych i reklamowych, a także radcy prawni, sędziowie i pracownicy urzędów oraz banków.

Poznaj naszych Wykładowców Praktyków:

 

 

 

 

 

 

 

Bartłomiej Andrusiewicz

Mocno zmotywowany menadżer z 15-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i budowania portfolio firm, w tym strategii, zarządzania projektami, sprzedaży i rozwoju biznesu.
Inicjator wielu przedsięwzięć biznesowych, który buduje i prowadzi zespoły i firmy, spełniające i przekraczające swoje cele. W sposób unikalny łączy doświadczenia z zarzadzania instytucjami publicznymi z przywództwem w najbardziej efektywnych organizacjach biznesowych.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Co-Founder
  EUVIC Solutions
 • Wiceprezes
  REC Global (jedna z najbardziej innowacyjnych i nagradzany polskich firm informatycznych), 2013 – obecnie
 • Członek Rady Nadzorczej
  Convention Bureau Wrocław, 2011-2013
 • Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny
  Hala Stulecia - Obiekt Światowego dziedzictwa UNESCO, 2011-2013
 • Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny
  Wrocławski Park Wodny, 2009-2011
 • Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami
  Nokia Networks Center, 2004-2009
 • Kierownik Działu Zarządzania Projektami
  Siemens Software Development Center
  2005-2007
 • Project Manager
  Siemens Software Development Center, 2002-2004
 • Szef integracji projektów
  Siemens Software Development Center, 2000-2002

Certyfikaty:

 • PMI Award
 • Helsinki School of Economics
  Executive MBA, Master of Business Administration and Management, General, 2005- 2007
 • The George Washington University - School of Business Advance Master’s Certificate in Project Management, 2003- 2007

Wykształcenie:

 • Canadian International Management Institute
  Strategic Leadership Academy, 2008-2009
 • Politechnika Wrocławska 2003

 

 

 

 

 

Adam Baśkiewicz

Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania. W branży FMCG od przeszło 20 lat. Karierę zawodową zaczynał w firmie Fabryka Kosmetyków Pollena-Lechia S.A. W latach 1998-2008 w firmie Beiersdorf-Lechia S.A.  zajmował się m.in., planowaniem kosztów remontów i części zamiennych w Dziale Utrzymania Ruchu, następnie jako Proces Technology Leader zarządzał procesem pakowania i projektami inwestycyjnymi związanymi z wprowadzaniem nowych wyrobów na liniach produkcyjnych. Od roku 2009 zajmując stanowisko Menagera Operacyjnego w Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. producenta między innymi kosmetyków NIVEA i Eucerin rozpoczął wdrażanie systemu TPM jako pierwszy zakład w koncernie Beiersdorf AG. W 2012 został Dyrektorem Zakładu w Obornikach Wielkopolskich i był również odpowiedzialny za wdrożenie Lean Manufacturing w Grupie CEDC, produkującej m.in. takie marki jak Bols, Soplica, Absolwent i Żubrówka. W 2014 roku rozpoczął pracę jako Lean Manufacturing Manager w firmie Wrigley Poland i był odpowiedzialny za koordynację procesu lean w fabryce w Poznaniu oraz trenerem „Problem solving” i „FMOS – Factory Mars Operations System” - MARS University w Europie. Swoje doświadczenie w zakresie lean manufacturing zdobywał w Stanach Zjednoczonych i Europie współpracując i szkoląc się w firmach Solving Efeso, Coriolis Limited. Obecnie Dyrektor Generalny Grupy Foliarex sp. z o.o. i właściciel firmy AB Lean Concept. Konsultant, trener i wykładowca z zakresu Lean współpracujący z Katedrą Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Pracował jako konsultant i trener dla kilkunastu zakładów, m. in. : Grupa Azoty, Primavera, VW, Stora Enso Poland S.A., Doellken, NGK Ceramics, TRW, Donako, LEK S.A., INEA. Autor wielu arykółów o tematyce Lean w takich czasopismach jak: „Production Manager", „Służba Utrzymania Ruchu”, „KAIZEN”.


 

 

Agnieszka Baśkiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Zarzadzania i Ekonomiki Usług. Wykwalifikowany Specjalista ds. Obsługi Klienta. Swoje 15 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi klienta zdobywała min w Grupie CSV dostawcy kompleksowych technologii lakierniczych i produktów wiodących marek jak RM BASF, Glasurit, GOLD CAR a także niezawodnego partnera warsztatów lakierniczych w Polsce; w Grupie Saint-Gobain znanej m.in. z marek takich jak Isover, Weber, Glassolutions; w GlaxoSmithKline brytyjskim koncernie farmaceutycznym.
Wiedzę z zakresu profesjonalnej obsługi klienta zdobywała na szkoleniach organizowanych przez Uniwersytet Saint-Gobain. W ostatnich latach uczestniczyła w rozwoju Działu Obsługi Klienta w GSK będąc liderem projektów dotyczących wdrożenia narzędzi Lean takich jak: KPI, Visual Management, Comm Cell. Współtwórca warsztatów Customer Engagement w GSK, czyli ciągłego doskonalenia w Obsłudze Klienta. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu Standardów profesjonalnej obsługi klienta przez telefon, Sprzedaży w obsłudze klienta, Efektywnej pracy w zespole.

 


 

 

 

Wiesław Biernacki

Prezes Zarządu Beiersdorf Manufacturing Poznań sp. z o.o. polskiej filii producenta wiodących marek kosmetycznych NIVEA i EUCREIN. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, studiów MBA na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Cranfield University. Ostatnie 20 lat to doświadczenia w firmach produkcyjnych wielkich marek Pepsi i NIVEA zaczynając od lidera linii produkcyjnej po stanowisko szefa firmy. Zamiłowanie - praca z ludźmi i tworzenie wartości. 

 

Doświadczenie zawodowe:

 • General Manager
  Beiersdorf Manufacturing Poznan, styczeń 2009 – obecnie
 • Supply Chain Director
  Beiersdorf - NIVEA Polska, 2004 – grudzień 2008
 • Manufacturing Director
  Beiersdorf, 2002 – 2004
 • Production Manager
  Beiersdorf, listopad 2000 – 2002
 • Production Manager
  PepsiCo, 1998 – listopad 2000
 • Shift Leader
  PepsiCo, kwiecień 1996 – 1998
 • Owner Tax Advisor
  BHU Biuro Podatkowe RW Biernaccy, 1992 – 1997

Wykształcenie:

 • Europa-Universität Viadrina Frankfurt (Oder)
  MBA, Management for Central and EAstern Europe, 2003 – 2004
 • Poznan University of Technology
  Master of Science, Chemical Technology, 1981 – 1987

 

 

 

 

 

 

Tomasz Boruch

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Customer Relationship Director
  Centralny Ośrodek Informatyki 
 • PGE Systemy S.A.
  Head of ERP Department, 2016 – obecnie
 • ERGON Poland Sp. z o.o, FAELBUD Lublin Sp. z o.o.
  Commercial Director, 2013-2016
 • Orange Polska
  Sales Operations Department Director, 2010-2011
 • Telekomunikacja Polska
  Sales Support and Operations Director, 2006-2009
 • Telekomunikacja Polska
  Department Director, 2007-2009
 • Orange - France Telecom Group
  Sales Support Director, 2006-2009
 • TP Group, Telekomunikacja Polska
  Sales Support Director, 2005-2006

Wykształcenie:

 • Kozminski Academy
  MBA, Business management, 2009-2010
 • The George Washington University - School of Business and Public Management
  Master, Project Management, 2003
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  Inżynier,  Telecommunication networks, 2000-2001
 • Politechnika Śląska w Gliwicach
  mgr inż., Automatics and Robotics, 1991-1996

 

 

 

 

 

 

Artur Brzęczkowski

Od 2000 roku aktywnie uczestniczy w budowaniu polskiego e-commerce. Swoją karierę zawodową rozpoczął jednak od pracy w radio, w którym spędził kilka lat m.in. jako dyrektor programowy Radia Złote Przeboje. Po przejściu w online przez 13 lat związany był z Grupą Allegro. Budował i kreował markę aukcji internetowych w Polsce, współtworzył pierwsze ogłoszenia motoryzacyjne otoMoto, nieruchomości otoDom a po pojawieniu się w grupie Szerloka zmianę nazwy i aktywną strategię budowania marki w sieci dla Tablica.pl (obecnie OLX). Jego działania w Grupie Allegro związane były przede wszystkim z pozyskiwaniem sprzedawców, kupujących, zwiększeniem poziomu zawieranych transakcji oraz budowaniem znajomości i siły marki Allegro w świadomości użytkowników. Aktywnie współpracował z oddziałami na Ukrainie, w Czechach i na Węgrzech, współtworząc Centrum Kompetencji (performance marketing) oraz dedykowanego  Allegro programu partnerskiego. Razem z zespołem stworzył m.in.: aukcje WOŚP, programy i projekty edukacyjne dedykowane Sprzedawcom. Organizował jedne z największych w Polsce konferencji kierowanych do społeczności Allegro (Spotkania Allegro). Współpracował z PayU, Payback, Onetem, WP, Gazetą i wieloma innymi serwisami tematycznymi. Po ukończeniu przygody z Allegro, w 2013 roku rozpoczął pracę dla największej internetowej finansowo-pożyczkowej firmy na Wyspach - wonga.com. W między czasie współtworzył m.in. 2 startupy: Markoporto (klub zakupowy) oraz Motsy (serwis dedykowany zakupowi aut nowych i używanych od dealera). Był wspólnikiem w Digination, spółce zajmującej się między innymi kreowaniem menadżerów sportowych: Fantasy Liga, Bundesmajster czy Ustaw Ligę. Obecnie pracuje w Netoholics, spółce którą stworzył wraz z kolegami z Allegro. Firma zajmuje się budową sklepów internetowych, optymalizacją istniejących oraz marketingiem nakierowanym na skuteczność sprzedaży. Z wykształcenia jest chemikiem, ukończył Chemiczną Technologię Drewna na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Prywatnie fascynuje się fotografią, literaturą i filmem.


 

 

 

 

Jacek Czerwonka

W połowie stycznia br. na stanowisko prezesa zarządu Ramboll Polska Sp. z o.o. powołany został Jacek Czerwonka.

Jacek Czerwonka jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Ponadto ukończył studia MBA prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Managerów i Rotterdam School of Management.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej Jacek Czerwonka był m.in. dyrektorem Segmentu Energetyka w Polimeksie Mostostalu, a po jego przekształceniu w niezależną spółkę Polimex Energetyka objął stanowisko prezesa. Pełnił także funkcję wiceprezesa spółki Polimex-Mostostal. Wcześniej przez 19 lat pracował w ABB/Alstom Power w Polsce, pod koniec tego okresu na stanowisku Dyrektora Zakładu Systemów Ochrony Środowiska.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży energetycznej Jacek Czerwonka jest znakomicie przygotowany do zarządzania działalnością Ramboll w Polsce. Będzie kierował zespołem Ramboll w Warszawie, świadczącym usługi doradcze na potrzeby znaczących przedsięwzięć energetycznych w kraju i za granicą. Jacek Czerwonka zastąpił dotychczasowego prezesa Ramboll Polska, Krzysztofa Jaworskiego.

- Polski rynek charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem wzrostu w Europie, dużymi inwestycjami w odnowienie mocy energetycznych oraz rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w jego rozwoju oferując profesjonalne usługi doradcze Ramboll na polskim rynku - mówi Jacek Czerwonka.

http://www.ramboll.pl/news/rpl/new%20managing%20director


 

 

 

 

 

Blaze Goraj, PMP, IPMA-B, ITIL

Ekspert z międzynarodowym doświadczeniem biznesowym, pomagający budować nowoczesną kulturę zarządzania projektami w firmach. Specjalizuje się w konsultingu w zakresie zarządzania zwinnego (Agile), motywacji zespołów projektowych oraz budowania biur zarządzania projektami (PMO).

Jego kariera zawodowa to ponad 15 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach takich jak: Hewlett-Packard, Mondelez International, Electronic Data Systems gdzie budował i zarządzał zespołami kierowników programów i projektów obejmującymi region Europy Centralnej i Wschodniej. Był odpowiedzialny między innymi za portfel projektów outsourcingowy, który obejmował kontrakty o wartości powyżej $100.000.000 (budżet projektów wynosił ponad $10.000.000).

Certyfikowany trener zarządzania projektami z ramienia stowarzyszenia IPMA, posiada certyfikaty zawodowe z zarządzania projektami: PMP oraz IPMA-B. Biegle włada językiem angielskim i dostarcza konsulting również w tym języku. Asesor w międzynarodowym konkursie na najdoskonalej zarządzany projekt, odwiedził wiele krajów oceniając projekty w tym: Iran, Katar, Chiny.

Jego atutem jest energia z jaką pracuje z ludźmi oraz szczególne zaangażowanie w to co robi. Jest otwarty i przywiązuje szczególną uwagę do tego aby ciągle się rozwijać i dzięki temu dawać swoim klientom maksymalną wartość.

W czasie wolnym lubi w gronie przyjaciół pójść w góry. Kiedyś wspinał się po pionowych ścianach tatrzańskich szczytów, a teraz preferuje osobiste impresje podczas pokonywania szlaków w Sudetach. Poza tym pasjonuje się ruchem. Porywają go tańce latynoskie oraz solidna dawka treningu crossfitowego. Gdy czasem potrzebuje wytchnienia słucha muzyki filmowej i praktykuje mindfulness.


 

 

 

 

 

Ewa Habryn-Chojnacka, doktor nauk prawnych, adwokat, stały mediator sądowy.

Od 2003 roku prowadzi praktykę adwokacką w ramach indywidualnej kancelarii adwokackiej. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. W ramach praktyki adwokackiej zajmuje się doradztwem i obsługą prawną przedsiębiorców indywidualnych, spółek prawa handlowego, państwowych osób prawnych i  jednostek samorządu terytorialnego. Adwokat wpisany na listę Urzędu do spraw Cudzoziemców.

Podstawowe pola działalności:

 • pomoc prawna w negocjowaniu umów, opracowywanie i konsultowanie projektów umów,
 • opracowywanie i przeprowadzanie przetargów publicznych w trybie Prawa zamówień publicznych, reprezentacja przedsiębiorców w postępowaniach przetargowych i postępowaniach odwoławczych, w tym również przed Krajową Izbą Odwoławczą,
 • windykacja należności,
 • prawo przewozowe i spedycyjne,
 • reprezentacja przed organami administracji publicznej w postępowaniach administracyjnych, w tym o wydanie decyzji środowiskowych, decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o pozwoleniu na budowę,
 • prawo rzeczowe, w tym doradztwo w sprawach dotyczących nieruchomości oraz służebności przesyłu,
 • ochrona praw cudzoziemców.

Od 2000 roku prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników samorządowych. Przewodnicząca Komisji do spraw Aplikacji Adwokackiej przy ORA w Poznaniu, Członek Komisji Egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej przy Ministrze Sprawiedliwości, Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, mediator zrzeszony w ramach Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej, członek Rady Reprezentacji Środowisk Współpracujących na rzecz Centrum Arbitrażu i Mediacji.

Od 2013 r. pełni funkcję Wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.

Autorka wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, współautorka programu prawniczego Lex Windykacje.

W wolnych chwilach realizuje swoje pasje, jeżdżąc na wyprawy terenowe i uczestnicząc w rajdach samochodowych jako kierowca i pilot z licencją RN.

Włada językiem angielskim, rosyjskim i niemieckim.


 

 

Krzysztof Hajdrowski

Innowacyjne technologie, smart city, strategie organizacji i zarządzanie projektami to główne tematy zainteresowań zawodowych. Inicjator departamentu zarządzania projektami w Enea Operator. Aktualnie jest szefem Biura Innowacji w Departamencie Strategii w trzeciej co do wielkości grupie energetycznej w Polsce – Enea S.A.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Kierownik Biura Innowacji i Nowych Technologii
  ENEA S.A., 2014 – obecnie
 • Kierownik Biura Strategii i Zarządzania Projektami
  ENEA Operator sp. z o.o., 2007-2014

Wykształcenie:

 • Politechnika Poznańska
  Doctor of Engineering (EngD) 1997-2001
 • Politechnika Poznańska
  Master of Science (MS), Elektroenergetyka, 1991-1995

 

 

 

 

HANNA HANĆ

Ekonomista, konsultant z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami, doradztwa oraz zarządzania projektami (MBA, PMP), z dużym doświadczeniem w pracy na rzecz firm prowadzących procesy restrukturyzacji, głównie w wyniku prywatyzacji.

 

Posiada bogate, długoletnie doświadczenie zarządcze, także o charakterze międzynarodowym poprzez pracę w Hiszpanii, Argentynie, Luxemburgu i Rosji. Realizowała projekty, w takich branżach jak: gospodarka morska i transport międzynarodowy wraz z usługami turystycznymi, budownictwo drogowe, produkcja leków i substancji farmaceutycznych, sektor kreatywny oraz działalność „pro publico bono”.

 

Zaangażowana zawodowo na wyższych szczeblach zarządzania z Prokon Sp. z o.o., Grupa Polska Żegluga Morska, Unity Line Sp. z o.o., Grupa Komfort S.A., Grupa Polpharma S.A., Akademia Sztuki w Szczecinie, Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A.

Aktualnie współpracuje z Komisją Europejską jako ekspert wspierający Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises (EASME) w zadaniach związanych z zarządzaniem programami badawczymi oraz innowacyjnymi EU oraz Euratom.

Prowadzi samodzielną działalność gospodarczą nakierowaną na świadczenie usług w zakresie zarządzania projektami i portfelami projektów, zaangażowana także w profesjonalne  projektowanie graficzne, innowacyjny marketing oraz działalności promocyjną.

 

Realizuje szkolenia, na rynku polskim i międzynarodowym, z zakresu:

 • zarządzania projektami, zarządzania operacyjnego, przywództwa, pracy zespołowej i zasad komunikacji
 • zarządzania projektami branży leków generycznych
 • definiowania i strukturyzacji procesów w tym także restrukturyzacji podmiotów gospodarczych
 • definiowania zasad oraz wprowadzania systemów procesowego zarządzania projektami

 

Posiada kwalifikacje Project Manager Professional przyznawane przez uznany Project Management Institute (licencja PMI nr 243214), w trybie ciągłym od 2005 roku.


 

 

 

 

 

Michał Kamiński

Absolwent i doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy i kadr WSAP w Łodzi. Certyfikowany księgowy, wykładowca i szkoleniowiec współpracujący z wieloma podmiotami, szkołami i uczelniami.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako nadzorca sądowy i asystent syndyka przy Sądzie Rejonowym w Legnicy specjalizując się w prawie upadłościowym i naprawczym. Obecnie zajmuje się doradztwem prawnym i finansowym.

Od 2016 roku zasiada w Radzie Społecznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

Prywatnie miłośnik wspinaczki, alpinista i założyciel grupy górskiej MAFADI. Klubu, którego celem jest realizacja m.in. projektu Korona Europy.

Obszar zawodowy:

 • Prawo cywilne
 • Prawo administracyjne
 • Prawo pracy

Praca naukowo-dydaktyczna:

 • Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu

Doświadczenie zawodowe:

 • Biuro Rachunkowe Łukasz Pływaczyk – doradca prawny,
 • Biuro rachunkowe Konsultant s.c. Anna Niedbała – doradca prawny,
 • F.H.U. BUD WEG – prawnik,
 • Kancelaria doradztwa gospodarczego MK – asystent syndyka,
 • Sąd Rejonowy w Legnicy – Nadzorca Sądowy.

 

 

 

 

Fryderyk Kriger

Radca prawny, specjalista od prawa ubezpieczeń oraz prawa korporacyjnego i gospodarczego. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w kancelariach radcowskich i adwokackich, w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego w Poznaniu, obsługując Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, a także obejmując stanowisko kuratora sądowego dla osób prawnych nieposiadających organów uprawnionych do ich reprezentacji. Jego kolejnym obszarem specjalizacji jest postępowanie egzekucyjne, w którym swoje doświadczenie nabył przy wieloletniej pracy w kancelarii komorniczej w Poznaniu. Ponadto reprezentuje klientów w sporach sądowych i arbitrażowych obejmujących problematykę prawa zobowiązań, w tym prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa pracy i prawa cywilnego, także na obszarze prawa prywatnego międzynarodowego.

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Lesiński

Prezes zarządu spółki Thoriana sp z o.o., specjalizującej się w doradztwie biznesowym i realizacji projektów dla klientów korporacyjnych. Doświadczony menedżer i strategiczny doradca, certyfikowany kierownik programów/projektów (kilkanaście lat doświadczenia w obszarze IT, Telco/Media oraz Utilities), absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (1995), Advanced Master’s Certificate in Project Management, George Washington University, Black Belt Six Sigma.

Assesor projektów kandydujących do Nagrody IPMA Polish Project Excellence Award w 2010 i 2011. Członek Jury Nagrody w 2013.

Zarządzał ponad dwudziestoma projektami i programami w obszarach: wdrożeń informatycznych; definiowania i operacjonalizacji strategii biznesowej oraz IT; transformacji organizacji IT; definiowania i optymalizacji procesów biznesowych; budowy metodyk zarządzania projektami, programami i portfelami projektów. Budżety projektów/programów od 10KEUR-40MEUR. Realizował portfel sześćdziesięciu projektów SixSigma (łączne potwierdzone oszczędności ze zrealizowanych projektów w metodyce SixSigma to ponad 20 mln EUR).

Skoncentrowany na różnorodnych aspektach przywództwa i skutecznego zarządzania, przede wszystkim w obszarze realizacji złożonych projektów i programów. Zarządzał zespołami od trzech do ponad czterystu osób. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i transformacją organizacji (zwłaszcza w obszarze IT) oraz umożliwianiu rozwoju biznesu poprzez wdrożenia nowych produktów i usług. Koncentruje się na doradztwie oraz realizacji wdrożeń systemów informatycznych, rozwiązań innowacyjnych oraz systemów poprawy efektywności pracy w dużych przedsiębiorstwach.

Prowadził projekty dla Telekomunikacji Polskiej, Polkomtel, Energa SA, Aviva, Inea SA, ITI Neovision, Europ-Assistance, Metrona, Abb, . Prowadził szkolenia dla Ministerstwa Gospodarki, Volvo Trucks, Franke Foodservice systems, Carrywater Consulting, Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, PKO Leasing. Był doradcą i pełnił role eksperckie w projektach dla Poczty Polskiej, HFC Systems, WIX Filtron, Wienerberger, Siemens, BSH, PGNiG, ABB.

Aktywnie uczestniczy jako prelegent i prowadzący panele dyskusyjne w konferencjach dotyczących zarządzania projektami.   


 

 

 

 

Alicja Malewicz-Pełczyńska

Doktor nauk ekonomicznych, specjalista z zakresu marketingu i PR, kierownik projektów strategicznych, w tym budujących relacje ze społecznościami biznesowymi. Zainteresowania zawodowe to zagadnienia związane z praktycznym wykorzystaniem mieszanki promocyjnej w procesie komunikacji marketingowej - z akcentem na public relations, komunikację on-line oraz zasady i techniki kształtowania pożądanych relacji między poszczególnymi ogniwami kanału dystrybucji – marketing relacji, marketing na rynku B2B. Poza praktyką gospodarczą wykładowca na uczelniach wyższych - UAM, Politechnika Poznańska, WSHM Milenium w Gnieźnie. W życiu prywatnym od 10 lat maratończyk.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Solaris Bus & Coach S.A. - dyrektor działu marketingu i PR
 • Herlitz Sp. z o. o. - kierownik działu marketingu odpowiedzialny za marki Herlitz i Pelikan
 • Wydawnictwo Wiedza i Praktyka - autor i recenzent publikacji z zakresu praktycznych aspektów wykorzystania narzędzi mieszanki promocyjnej
 • Elektromis Poznańska Szkoła Handlu w Poznaniu - pełnomocnik dyrektora ds. marketingu

 

Praca naukowo-dydaktyczna:

 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Promocji i Reklamy
 • Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menadżerska Milenium w Gnieźnie - starszy wykładowca
 • Politechnika Poznańska - adiunkt w Zakładzie Nauk Ekonomicznych

 

 

 

 

Magdalena Mazik-Gorzelańczyk

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Po studiach została koordynatorką projektów międzynarodowych w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży „Mikuszewo”. Do dnia dzisiejszego pozostaje na stanowiskach kierowniczych zarządzając dużymi projektami międzynarodowymi. Trenerka i wykładowca w zakresie współpracy sieci ponadsektorowych na rynku pracy, systemów edukacji, komunikacji międzykulturowej, zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy. Autorka wielu opracowań i publikacji.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Bildungsnetzwerk Magdeburg gGmbH
  ekspert ds. projektów międzynarodowych, 2016-obecnie
 • Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego we Wrocławiu, 2007-obecnie
  kierownik projektów i prezes
 • RAG Bildung GmbH
  koordynatorka projektów polsko-niemieckich, 2005-2007
 • Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży „Mikuszewo”
  koordynatorka projektów międzynarodowych, 2000-2005

Praca naukowo-dydaktyczna:

 • Dolnośląska Szkoła Wyższa, 2009-obecnie
  nauczyciel akademicki

Certyfikaty:

 • Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
  „Psychologia w pracy trenera. Wystąpienia publiczne i umiejętności retoryczne jako narzędzia pracy trenera”
 • Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
  „Doskonalenie umiejętności trenerskich - projektowanie, ewaluacja i prowadzenie szkoleń”
 • QFC GmbH, Halle (Niemcy)
  szkolenie osób kierujących kadrami i szkoleniami w polskich i niemieckich MSP w obszarze wdrażania norm europejskich i innowacyjnych metod kształcenia kadr

Wykształcenie:

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa - magisterium
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa - doktorat

 

 

Łukasz Mieloch

Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu Katedra Prawa Cywilnego i Ubezpieczeniowego oraz studium podyplomowego Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Ekonomia i Prawo Gospodarcze. Specjalista w zakresie prawa cywilnego, prawa podatkowego oraz karnego gospodarczego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla podmiotów gospodarczych z zakresu optymalizacji zobowiązań podatkowych, ubezpieczeń gospodarczych oraz prawa pracy. Organizował działy windykacji dla dużych firm handlowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i ubezpieczeniowego.


 

 

 

 

 

Paweł Nowak

Doświadczony, charyzmatyczny szef zespołów konsultantów działający na rzecz kluczowych klientów w Polsce w branży telekomunikacyjnej, energetycznej, spółek komunalnych i produkcyjnych. Współzałożyciel funduszy Carrywater Ventures inwestującego w młode spółki (start-upy) w branży IT. W ramach Carrywater Group pełnił rolę interim managera w wielu spółkach giełdowych w Polsce i Europie. Wcześniej Dyrektor Sprzedaży w firmie Sygnity zarządzający zespołem składającym się z  350 osób.

 

Doświadczenie zawodowe:

 • Partner
  Carrywater Group S.A., 2008 – obecnie
 • General Director Delivery – Telco
  Sygnity, sierpień 2006-2008
 • Dyrektor handlowy
  ComputerLand 2006-2007
 • CRM Program Technical Director
  Telekomunikacja Polska S.A., 2002-2006
 • Customer Project Manager
  Sema / SchlumbergerSema / Schlumberger, 2001-2002
 • Kierownik projektu
  SchlumbergerSema, 2001-2002
 • Kierownik projektu
  Electronic Data Systems, 1994-200
 • Kierownik projektu
  PTK Centertel, 1997-2000

Wykształcenie:

 • Warsaw Executive MBA
 • Politechnika Warszawska
  Systemy energetyczne, 1986-1991

 

Dr hab. Przemysław Ostojski

Profesor WSZiB w Poznaniu. Od niemal dziesięciu lat związany z sądownictwem administracyjnym. Były naczelnik wydziału zagadnień rozpoznawczych DPA Ministerstwa Sprawiedliwości. Przez wiele lat szkoleniowiec, w tym dla Wolters Kluwer Polska, zarówno pracowników jednostek sektora publicznego (w tym m.in. Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, PFRON), jak i podmiotów prywatnych. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym kilku monografii z zakresu prawa o postępowaniu administracyjnym, prawa o egzekucji administracyjnej, prawa podatkowego oraz postępowania sądowoadministracyjnego. Współpracował i w dalszym ciągu współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, w tym w Szwajcarii, Austrii i Niemczech.

https://scholar.google.pl/citations?user=ugZ3mRgAAAAJ&hl=pl


 

 

 

Jarosław Przybyła

Rozpoczął studia w Poznaniu w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości kończąc je jednocześnie na trzech kierunkach: Marketing, Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw oraz Zarządzanie. Następnie studiował broniąc z sukcesem prace magisterskie zarówno na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – na kierunku Handel i Marketing, a także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – Finanse i Bankowość. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego.

Pierwszą pracę podjął w 2000 roku w trakcie studiów w firmie Ennovations, spółce zależnej Arena.pl S.A. gdzie zajmował stanowisko Marketing managera. Następnie w One-2-One Sp. z o.o. od początku jej istnienia jako pierwotnie Kierownik rozwoju produktu, a następnie Dyrektor rozwoju rynku, aż po stanowisko Członka zarządu, po wprowadzeniu z sukcesem spółki na podstawowy rynek WGPW. W tym samym czasie, sukcesywnie od 2003 r. zajmując coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska w spółce zależnej One-2-One, czyli w mobijoy!, pozycjonowanej jako agencja marketingu mobilnego (pierwsza na rynku polskim), ostatecznie został jej Prezesem, odnosząc wiele sukcesów potwierdzonych nagrodami i wyróżnieniami w ogólnopolskich konkursach branżowych, w tym m.in. Golden Arrow, czy Polskim Konkursie Reklamy KTR. 
Od 2010 roku, gdy postanowił całkowicie zmienić branżę, rozpoczął przygodę z lotnictwem, która trwa do tej pory. Aktualnie Prezes zarządu docenianej nie tylko w Europie, ale i na świecie szkoły lotniczej Aero Poznań (również Europejskie Centrum Symulatorowe Cirrusa), jak i Cirrus Aircraft Poland & Baltics – wyłącznego przedstawiciela producenta amerykańskich samolotów śmigłowych i odrzutowych na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

W wolnym czasie stara się uwolnić myśli skupiając się na jeździe motocyklem typu cruiser bądź oryginalnie zachowanym youngtimerem – Fiatem 126p pierwszej serii, dokładnie w jego wieku.


 

Piotr Reszelski

Obecnie zajmuje się zarządzaniem zespołami sprzedażowymi w e-commerce. Pełniąc stanowisko dyrektora regionalnego w Groupon Polska, koordynuje pracę kliku zespołów sprzedażowych oraz zajmuje się zarządzaniem projektami. Posiada sześcioletnie doświadczenie w zarządzaniu w środowisku MŚP oraz międzynarodowej korporacji. Jako 100% zwolennik filozofii SMART w swojej branży stawia na rozwój i nowe technologie. Synergia kilkuletniego doświadczenia w sprzedaży, zarządzaniu oraz zarządczo-finansowego wykształcenia pozwala mu na kreowanie kompleksowego i wielopłaszczyznowego podejścia do zagadnień związanych z zarządzaniem i sprzedażą.

 

Wykształcenie:

 • Tytuł magistra zarządzania
  Uczelnia: Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu

Certyfikaty:

 • Krauthammer, Zarządzanie zespołami
 • BTI Brian Tracy, Diamenty sprzedaży
 • AMA's Management Fundamentals training

Doświadczenie zawodowe:

 • Groupon Polska, dyrektor regionalny 2013 - obecnie
 • Groupon Polska, sales manager 2011 - 2013
 • Music Factory Poznań, sales menager, 2008 - 2011

 

 

 

 

 

Artur Różycki

Dyrektor ds. Operacyjnych w ANWIL S.A

Dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju ENERGA S.A

Karierę zawodową rozpoczął w firmie audytorsko-doradczej Ernst & Young. Uczestniczył w projektach dotyczących hutnictwa miedzi, przemysłu telekomunikacyjnego i elektroenergetyki. W trakcie przekształceń sektora elektroenergetycznego  w latach 1997-2003 przeprowadził wraz ze swoim zespołem restrukturyzację obszaru obsługi klienta w Energetyce Poznańskiej i ENEA SA oraz wdrażał rozwiązania IT wspomagające ten obszar (m.in. systemy billingowe). Współtworzył Energetyczne Konsorcjum Zachodnie, kierując zespołem zarządzania kontraktacją oraz administrowania rozliczeniami.

W latach 1998-2006 prezes i wiceprezes zarządu spółki EnergoPartner. Od 2003 r. dyrektor departamentu obsługi klienta ENEA oraz ENEA Operator. Od lutego 2008 r. wiceprezes a od lipca prezes zarządu  ENEA Operator.

Od 2011 r.  jest członkiem Stowarzyszenia EDSO, którego celem jest promowanie współpracy między operatorami systemu dystrybucyjnego w zakresie standaryzacji oraz rozwoju sieci. W latach 2008 - 2013 był również prezesem Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE)

Źródło: http://ktojestkim.forbes.pl/artur-rozycki,sylwetka,137170,1,1.html


 

 

Tomasz Sierpowski

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, menedżer edukacji, właściciel firmy szkoleniowej i wydawniczej CEdu sp. z o. o., autor i koordynator projektów szkoleniowych. Przez blisko 20 lat prowadził szkołę języków obcych British Centre we Wrocławiu i równocześnie przez 10 lat pracował jako analityk finansowy w Orbis. Zainteresowania zawodowe skupia wokół skuteczności szkoleń oraz ciągłego doskonalenia siebie i organizacji. Uwielbia czytać książki i podróżować – fascynacja kulturą Włoch i Japonii. Żonaty, ma syna.


 

 

Piotr Ślęzak

Jestem ekspertem działającym na styku biznesu i IT. Na co dzień działam jako manager i trener, prowadzący i realizujący złożone projekty doradcze i wdrożeniowe, szkolenia i warsztaty z zagadnień współpracy biznesu i IT.
W swojej karierze założyłem takie organizacje jak Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych CORRSE, CORRSE Education, ForProgress czy Oxford Acoustic. Od wielu lat jestem członkiem Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań i rad programowych wielu konferencji.

Od kilkunastu lat zajmuję się tematyką rozwiązań IT i ich wsparciem dla biznesu. Koncentruję się na propagowaniu przekładania teorii metodycznych na praktykę.

Od zawsze kieruję się biznesowym zastosowaniem dostarczanych rozwiązań. Jestem ogromnym zwolennikiem dopasowywania narzędzi do organizacji a nie odwrotnie.
W swoich działaniach przedkładam ludzi i współpracę między nimi ponad procedury, standardy i narzędzia.

Doradzałem firmom z całego świata takim jak PZU, Link4, GDII, Plus, Orange, T-Mobile, Netia, Play, Ericsson, Narodowy Bank Polski, BNP Paribas, PKO BP, Pekao SA, ABB, Sabre, Chèque Déjeuner, Delphi Automotive, Tieto, IDG, Wojskowa Akademia Techniczna oraz instytucjom rządowym np. Ministerstwu Finansów, Izbom Skarbowym, Izbom Celnym czy Agencji Rynku Rolnego.
Regularnie występuję na najważniejszych konferencjach dotyczących innowacyjności i jakości w IT.

Pisuję do takich czasopism jak Computerworld i QUALE.

https://www.linkedin.com/in/piotr-slezak-7292041/?ppe=1


 

 

 

 

 

Rafał Zahorski

Rocznik 1969. Szczecinianin. Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, uzyskał też dyplom MBA w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu. Pracował jako marynarz, magazynier, spedytor i shippingowiec. Krótko związany z Nowoczesną, z list której w 2015 roku startował do Sejmu. Jesienią 2016 r. opuścił ugrupowanie. Dziś jest pełnomocnikiem marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.


 

 

Krzysztof Zieliński

Radca prawny, doświadczenie zdobywał m.in. w kancelariach prawnych, spółkach z branży finansowej i Parlamencie Europejskim w Brukseli. Doradca i koordynator świadczenia pomocy prawnej w zakresie:

 • spraw korporacyjnych spółek prawa handlowego;
 • obsługi grup kapitałowych (w tym projektowania optymalnych powiązań między spółkami);
 • profesjonalnej obsługi prawnej procesów inwestycyjnych dotyczących przedsiębiorstw;
 • postępowań sądowych z zakresu dochodzenia roszczeń na etapie przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym;
 • prawa konsumenckiego, ze szczególnym uwzględnieniem weryfikacji stosowanych przez przedsiębiorców wzorców umów oraz regulaminów;
 • szeroko rozumianego prawa transportowego, nowych technologii i ochrony danych osobowych;
 • obsługi prawnej przedsiębiorstw typu "start-up";
 • świadczenia pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorstw z branży e-commerce, w tym w szczególności w zakresie prawa własności intelektualnej.

Doświadczenie zawodowe:

 • Zieliński Chęciński i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych (Partner Zarządzający) – od 2019 r. do obecnie;
 • Rosicki Purski i Wspólnicy Ecdf Kancelaria Radców Prawnych (Wspólnik od 2013 r.) – od 2011 r. do 2019 r.;
 • Fundacja Przyjazne Prawo (Prezes Zarządu) – od 2011 r. do 2019 r.;
 • MD24 sp. z o.o. (Członek Rady Nadzorczej) – od 2015 r. do 2019 r.;

Wykształcenie:

 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Prawo; Wydział Prawa i Administracji;
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Stosunki Międzynarodowe; Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych.

 

 

 

 

Agnieszka Żyro

Prezes Zarządu - ANWIL S.A.

Wiceprezes Zarządu ds. Pracowniczych - Enea Serwis