Dzień sportu 2016

Body: 

W piątek i sobotę, 3-4 czerwca br. odbył się Dzień Sportu w niespotykanej dotychczas odsłonie!

Podczas dwudniowego Dnia Sportu nasi Studenci brali udział w różnych aktywnościach. Inauguracja wydarzenia miała miejsce w piątek na Cytadeli, gdzie Studenci spotkali się pod Dzwonem Przyjaźni Między Narodami z Zastępcą Kanclerza ds. Współpracy z Biznesem Tomaszem Boruckim, który jest prywatnie zapalonym biegaczem. Studenci byli sprawdzani w kilku dyscyplinach – bieg interwałowy, ćwiczenia fizyczne na zewnętrznej siłowni, frisbee, badminton i speedminton.

 

W sobotę na terenie Uczelni, w trybie rotacyjnym odbywały się zajęcia z zumby, dietetyki, teoretycznych podstaw nurkowania oraz ratownictwa medycznego.

Uczestników sportowego szaleństwa od samego rana rozruszała instruktorka zumby na zewnętrznym placu wprowadzając fantastyczną atmosferę przy akompaniamencie żywej muzyki! Kolejne grupy nie mogły doczekać się swoich występów!

 

Zajęcia z dietetyki prowadzone były w formie wykładowo-warsztatowej. Dietetyczki przybliżyły studentom zasady racjonalnego żywienia, wskazały jakie produkty i dlaczego najlepiej spożywać, a jakich unikać. Omówione zostały także główne mity dietetyczne, które słyszymy każdego dnia. Nie obyło się oczywiście bez omówienia piramidy żywieniowej oraz wskazania głównych aspektów racjonalnej i zdrowej diety. Na koniec, jako że jemy oczami przedstawiono wiele interesujących, niedrogich i szybkich do przygotowania dań, które nie tylko są smaczne, ale przede wszystkim zdrowe!

 

Instruktor nurkowania wprowadził studentów do podwodnego świata. Słuchacze zapoznali się ze sprzętem, podstawowymi zasadami nurkowania i dowiedzieli się, że nurkowanie może być nie tylko hobby, ale także pomysłem na bardzo ciekawą i dobrze płatną pracę.

 

Zajęcia z ratownictwa medycznego ze względu na ich praktyczny charakter przeprowadzane były w ok. 20 osobowych grupach. Podczas 90 minutowych zajęć studenci przećwiczyli na fantomach pierwszą pomoc i odświeżyli procedury zachowania w sytuacjach zagrożenia życia. Zajęcia te premiowane były imiennymi certyfikatami ukończenia kursu pierwszej pomocy.

 

W samo południe odbyła się lekcja inwestowania pt. „Podstawowe błędy popełniane przez inwestorów giełdowych i główne zasady pozwalające tych błędów unikać”, która powstała przy udziale Partnerów WSZiB w Poznaniu – mBankowi i firmie KBC. Nasi studenci bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając wiele cennych pytań i poszerzając swoją wiedzę z zakresu pomnażania środków.

 

Nie zabrakło oczywiście losowania WSZiBowych upominków w postaci sportowych koszulek, kolorowych okularów i znanych już toreb ze Smileyem :), na podstawie losów z odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu?”. Dziękujemy Studentom za wszystkie pozostawione w nich miłe słowa i zwrócenie uwagi na aspekty, nad którymi ciężko pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata, czyli profil praktyczny, wykładowcy praktycy, warsztaty i projekty oraz najlepszą na świecie atmosferę w Uczelni :)

 

Podczas dłuższych niż zazwyczaj przerw, Bistro Kwirlejka zaproponowała piknikowe menu z kiełbaskami, karkówką i innymi pysznościami! Chyba zasmakowały, bo do ostatniej przerwy wszystko zostało „wyczyszczone” :)

Całość zwieńczyło grupowe zdjęcie z bojowym okrzykiem – WSZiB WSZiB HURA, WSZiB WSZiB HURA, WSZiB WSZiB HURRRA HURRRA HURRRA! Bardzo dziękujemy za udział naszym Studentom, Instruktorom, Władzom i Gościom! Do zobaczenia za rok!  :)

 

Obraz: