Dzień Sportu 2017

Body: 

W sobotę, 4 czerwca 2017 r. odbył się Dzień Sportu sprawdzonej już formie!

W trybie rotacyjnym odbywały się zajęcia z: zumby, dietetyki, krav maga oraz wykładu o górskich wyprawach.

Uczestników od samego rana rozruszał instruktor zumby Adi Dziśkiewicz na zewnętrznym placu wprowadzając fantastyczną atmosferę przy akompaniamencie żywej muzyki! Kolejne grupy nie mogły doczekać się swoich występów!

 

Zajęcia z dietetyki prowadzone były w formie wykładowo-warsztatowej. Dietetyczka Paulina Dobrowolska przybliżyła studentom zasady racjonalnego żywienia, wskazały jakie produkty i dlaczego najlepiej spożywać, a jakich unikać. Omówione zostały także główne mity dietetyczne, które słyszymy każdego dnia. Nie obyło się oczywiście bez omówienia piramidy żywieniowej oraz wskazania głównych aspektów racjonalnej i zdrowej diety. Na koniec, jako że jemy oczami przedstawiono kilka interesujących, niedrogich i szybkich do przygotowania dań, które nie tylko są smaczne, ale przede wszystkim zdrowe!

 

Trener Krav Maga Robert Kaźmierczak wraz z pięcioma asystentami wprowadził studentów do świata skutecznej samoobrony. Uczestnicy zapoznali się z podstawami teorii, a po rozgrzewce przeszli do "ataku" :). Przez 90 minut zapoznali się z działaniem psychiki ludzkiej w sytuacji zagrożenia, nauczyli się jak reagować kiedy grozi niebezpieczeństwo, a także przećwiczyli kilka sprawdzonych i skutecznych uderzeń na różne partie ciała.

 

 

4 blokiem zajęć były opowieści o wyprawach górskich. Nasz Wykładowca - Pan Michał Kamiński - wprowadził studentów na górski szlak. Słuchacze zapoznali się ze sprzętem, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i dowiedzieli się, że takie wyprawy wcale nie muszą być drogie, a ich organizacja i realizacja poszerza horyzonty i wiele uczy.

 

Podczas dłuższych niż zazwyczaj przerw, Bistro Kwirlejka, funkcjonujące tego dnia na zewnątrz zaproponowało piknikowe menu z kiełbaskami, karkówką i innymi pysznościami! Chyba zasmakowały, bo do ostatniej przerwy wszystko zostało „wyczyszczone” :)

Bardzo dziękujemy za udział naszym Studentom, Instruktorom, Władzom i Gościom! Do zobaczenia za rok!  :)

Tu znajdziecie naszych partnerów:
https://www.facebook.com/pddietetyka/
https://www.facebook.com/KravMagaPoznanSelfDefense/
https://www.facebook.com/fitness.dziskiewicz/

Obraz: