Artur Brzęczkowski

 

 

 

 

 

Od 2000 roku aktywnie uczestniczy w budowaniu polskiego e-commerce. Swoją karierę zawodową rozpoczął jednak od pracy w radio, w którym spędził kilka lat m.in. jako dyrektor programowy Radia Złote Przeboje. Po przejściu w online przez 13 lat związany był z Grupą Allegro. Budował i kreował markę aukcji internetowych w Polsce, współtworzył pierwsze ogłoszenia motoryzacyjne otoMoto, nieruchomości otoDom a po pojawieniu się w grupie Szerloka zmianę nazwy i aktywną strategię budowania marki w sieci dla Tablica.pl (obecnie OLX).

Jego działania w Grupie Allegro związane były przede wszystkim z pozyskiwaniem sprzedawców, kupujących, orgnizowaniem spotkań sprzedażowych i prezentacją oferty, zwiększeniem poziomu zawieranych transakcji oraz budowaniem znajomości i siły marki Allegro w świadomości użytkowników. Aktywnie współpracował z oddziałami na Ukrainie, w Czechach i na Węgrzech, współtworząc Centrum Kompetencji (performance marketing) oraz dedykowanego Allegro programu partnerskiego. Razem z zespołem stworzył m.in.: aukcje WOŚP, programy i projekty edukacyjne dedykowane Sprzedawcom. Organizował jedne z największych w Polsce konferencji kierowanych do społeczności Allegro (Spotkania Allegro). Współpracował z PayU, Payback, Onetem, WP, Gazetą i wieloma innymi serwisami tematycznymi.

Po ukończeniu przygody z Allegro, w 2013 roku rozpoczął pracę dla największej internetowej finansowo-pożyczkowej firmy na Wyspach - wonga.com. W między czasie współtworzył m.in. 2 startupy: Markoporto (klub zakupowy) oraz Motsy (serwis dedykowany zakupowi aut nowych i używanych od dealera). Był wspólnikiem w Digination, spółce zajmującej się między innymi kreowaniem menadżerów sportowych: Fantasy Liga, Bundesmajster czy Ustaw Ligę. Obecnie pracuje w Netoholics, spółce którą stworzył wraz z kolegami z Allegro. Firma zajmuje się budową sklepów internetowych, optymalizacją istniejących oraz marketingiem nakierowanym na skuteczność sprzedaży. Z wykształcenia jest chemikiem, ukończył Chemiczną Technologię Drewna na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Prywatnie fascynuje się fotografią, literaturą i filmem.

 

Najlepszy Cyfrowy Wykładowca 2019/2020